Iga Świątek oddaje walkowerem półfinał Bad Homburg Open

Strona głównaTenisIga Świątek oddaje walkowerem półfinał Bad Homburg Open

Niestety, Iga Świątek była zmuszona oddać walkowerem półfinał Bad Homburg Open, w którym miała zagrać z Lucią Bronzetti. Przyczynami decyzji są problemy zdrowotne – gorączka i możliwe zatrucie pokarmowe.

Spore zaskoczenie, ale zdrowie jest najważniejsze

Iga poinformowała o swojej decyzji na Twitterze. Liderka światowego rankingu WTA przyznała, że z przyczyn zdrowotnych ma za sobą nieprzespaną noc i nie będzie w stanie podjąć rywalizacji z Włoszką Lucią Bronzetti.

Niestety, taki obrót spraw oznacza, że Polka musi jeszcze poczekać na pierwszy finał seniorskiego turnieju WTA na kortach trawiastych w swojej karierze.


Czytaj dalej:


Cel: powrót do formy i Wimbledon

Teraz najważniejsza jest szybka regeneracja Igi i powrót do optymalnej dyspozycji przed Wimbledonem, który rozpoczyna się już w poniedziałek 3 lipca. Polka poznała dzisiaj swoją rywalkę na otwarcie trzeciego turnieju wielkoszlemowego w tym sezonie. Będzie nią Chinka Lin Zhu.

OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....