STS KOD PROMOCYJNY

Iga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisFrench OpenIga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa

Iga Świątek stanie przed szansą zwycięstwa w 34. meczu z rzędu i zagrania w finale Rolanda Garrosa 2022. By tak się stało, musi w czwartkowe popołudnie pokonać Darię Kasatkinę.

Półfinał French Open

Już wielokrotnie powtarzaliśmy, że rok 2022 w tenisie kobiecym należy do Igi Świątek. Polka, która przed kilkoma dniami skończyła dopiero 21 lat, zagra o finał Rolanda Garrosa. Jej rywalką w czwartkowe popołudnie będzie Daria Kasatkina. Obie tenisistki wyjdą na kort nie wcześniej niż o godzinie 15:00. Rosjanka w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa nie straciła seta, lecz ma gorszy bilans bezpośredni meczów ze Świątek. Przegrała trzy tegoroczne mecze, a zwyciężyła tylko w jednym, rozgrywanym jeszcze w 2021 roku.

Po 34. zwycięstwo?

Jeśli Iga Świątek pokona półfinałową rywalkę, zwycięży po raz 34. z rzędu. Od 2000 roku tylko dwie tenisistki mogły pochwalić się dłuższą serią wygranych i były to dwie siostry Williams – Serena i Venus. Zwycięstwa 21-latki w półfinale i w finale oznaczałyby, że Polka zrówna się z Venus, która wygrywała 35 razy.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...