Iga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa

Strona głównaTenisFrench OpenIga Świątek w półfinale Rolanda Garrosa

Iga Świątek stanie przed szansą zwycięstwa w 34. meczu z rzędu i zagrania w finale Rolanda Garrosa 2022. By tak się stało, musi w czwartkowe popołudnie pokonać Darię Kasatkinę.

Półfinał French Open

Już wielokrotnie powtarzaliśmy, że rok 2022 w tenisie kobiecym należy do Igi Świątek. Polka, która przed kilkoma dniami skończyła dopiero 21 lat, zagra o finał Rolanda Garrosa. Jej rywalką w czwartkowe popołudnie będzie Daria Kasatkina. Obie tenisistki wyjdą na kort nie wcześniej niż o godzinie 15:00. Rosjanka w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa nie straciła seta, lecz ma gorszy bilans bezpośredni meczów ze Świątek. Przegrała trzy tegoroczne mecze, a zwyciężyła tylko w jednym, rozgrywanym jeszcze w 2021 roku.

Po 34. zwycięstwo?

Jeśli Iga Świątek pokona półfinałową rywalkę, zwycięży po raz 34. z rzędu. Od 2000 roku tylko dwie tenisistki mogły pochwalić się dłuższą serią wygranych i były to dwie siostry Williams – Serena i Venus. Zwycięstwa 21-latki w półfinale i w finale oznaczałyby, że Polka zrówna się z Venus, która wygrywała 35 razy.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....