Iga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Adelajdzie. Błyskawiczne zwycięstwo z Leylah Annie Fernandez

Strona głównaTenisIga Świątek w ćwierćfinale turnieju w Adelajdzie. Błyskawiczne zwycięstwo z Leylah Annie...

Iga Świątek w znakomitym stylu awansowała do ćwierćfinału pierwszego tegorocznego turnieju WTA. W meczu 2. rundy straciła tylko 3 gemy i w niewiele ponad godzinę pokonała ubiegłoroczną finalistkę US Open – Leylah Annie Fernandez. O półfinał zagra z Wiktorią Azarenką. 

Mecz pod dyktando Polki

Czwartkowy pojedynek pomiędzy Igą Świątek i Leylah Annie Fernandez był pierwszym starciem tych zawodniczek w historii. Eksperci przewidywali wyrównany mecz, ponieważ młoda Kanadyjka znakomicie zakończyła ubiegły sezon i w tym ma powalczyć o awans nawet do pierwszej 10. rankingu WTA. Przewidywania ekspertów szybko zostały zweryfikowane na korcie. 

Iga Świątek to obrończyni tytułu sprzed roku. Młoda Polka znakomicie weszła w mecz z o rok młodszą rywalką i przełamała ją już w czwartym gemie seta. Do końca pierwszej partii nie oddała już ani jednego gema i ostatecznie zakończyła seta wynikiem 6:1. W tej części gry Kanadyjka nie miała ani jednej okazji na przełamanie dobrze dysponowanej Polki. Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie do poprzedniego i Polka szybko zyskała przewagę dwóch przełamań. Przy prowadzeniu 5:1 i serwisie rywalki miała trzy piłki meczowe, które udało się jeszcze obronić Kanadyjce. Zakończenie spotkania nastąpiło chwilę później przy podaniu Igi Świątek, która zakończyła seta 6:2 i może przygotowywać się do starcia ćwierćfinałowego. 

Iga Świątek – Leylah Annie Fernandez     2:0 (6:1, 6:2).

O półfinał z Wiktorią Azarenką

Rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA 500 Adelaide International 1 będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka. To była liderka światowego rankingu, która wraca do czołówki po przerwie związanej z macierzyństwem. Aktualnie Azarenka sklasyfikowana jest na 27. pozycji w rankingu WTA, a w turnieju w Adelajdzie pokonała już Hiszpankę Paulę Badosę. 

Piątkowe starcie będzie drugim pojedynkiem Igi Świątek z Wiktorią Azarenką. Do pierwszego meczu doszło w 2020 roku w US Open i górą okazała się Białorusinka, która wygrała 2:0. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...