Jan Zieliński w 1/8 finału debla na Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonJan Zieliński w 1/8 finału debla na Wimbledonie

Jan Zieliński kontynuuje dobre występy w deblu na Wimbledonie i jest już w 1/8 finału. W parze z Hugo Nysem z Monako w dwóch setach pokonali hiszpańsko-francuską parę Alejandro Davidovich Fokina i Adrian Mannarino. Spotkanie było bardzo wyrównane i potrwało około 1,5 godziny. Ostatecznie jako zwycięzcy z kortu zeszli Zieliński i Nys. O awans do ćwierćfinału zagrają z Brytyjczykiem Jamie Murrayem i Nowozelandczykiem Michalem Venusem.

Dwusetowa wygrana i awans do kolejnej rundy

Spodziewaliśmy sie trudnego meczu i tak właśnie było. Rozstawieni z czwórką Jan Zieliński i Hugo Nys musieli się sporo napocić, aby awansować do 1/8 finału debla na Wimbledonie. Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina i Francuz Adrian Mannarino postawili im trudne warunki gry. Pierwszy set toczył się gem za gem. Oba duety pilnowały swojego podania. Ostatecznie nie oglądaliśmy w nim żadnego przełamania i doszło do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepiej prezentowali się Jan Zieliński i Hugo Nys, którzy wygrali 7:3

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Ponownie od początku był bardzo wyrównany. Tak było do stanu 4:4. Wówczas oglądaliśmy bardzo długiego dziewiątego gema. Akcja toczyła się punkt za punkt. Zieliński i Nys wykorzystali piątego breakpointa i wyszli na prowadzenie 5:4. Takiej szansy już nie zmarnowali. Chwilę później przy własnym serwisie wykorzystali pierwszą piłkę meczową i zakończyli partię 6:4. Cały mecz potrwał około 1,5 godziny.

Jan Zieliński (Polska, 4) / Hugo Nys (Monako, 4) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) / Adrian Mannarino (Francja) 7:6(3), 6:4

Kolejne wyzwanie przed Zielińskim i Nysem

Teraz przed Janem Zielińskim i Hugo Nysem kolejne duże wyzwanie. W 1/8 finału zmierzą się z rozstawionymi z numerem 13.  Brytyjczykiem Jamie Murrayem i Nowozelandczykiem Michalem Venusem. Co ciekawe, Jan Zieliński mierzył się już z Murrayem w I rundzie miksta, gdzie grał wspólnie z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez. Niestety tam lepszy okazał się rywal. Liczymy na to, że w 1/8 finału Jan Zieliński mu się zrewanżuje i wspólnie z Nysem awansują do ćwierćfinału Wimbledonu.