STS KOD PROMOCYJNY

Jan Zieliński i Hugo Nys zwyciężyli w Moselle Open 2023. Polak z trzecim tytułem w Metz

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisJan Zieliński i Hugo Nys zwyciężyli w Moselle Open 2023. Polak z...

Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys wygrali turniej Moselle Open 2023 rangi ATP 250 we francuskim Metz. Tym samym obronili tytuł wywalczony przed rokiem. Dla Jana Zielińskiego to trzeci triumf w Metz z rzędu, ponieważ przed dwoma laty wygrał w parze z Hubertem Hurkaczem. W tegorocznym finale Zieliński i Nys pokonali Niemców Constantina Frantzena i Hendrika Jebensa. 

Pewne zwycięstwo w finale w Metz. Zieliński i Nys z tytułem na zakończenie sezonu 

Dla Jana Zielińskiego i Hugo Nysa był to ostatni duży start w tym sezonie. Wszystko dlatego, że nie awansowali do turnieju ATP Finals w Turynie, gdzie zagra osiem najlepszych duetów deblowych w sezonie. Finał w Metz układał się po myśli najwyższej rozstawionych deblistów w turnieju. Od początku kontrolowali przebieg gry z Niemcami Constantinem Frantzenem i Hendrikiem Jebensem. Pierwsze i jedyna przełamanie w premierowej partii nastąpiło w dziewiątym gemie. Chwilę później Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali 6:4. Jeszcze lepiej było w drugiej partii. Tym razem już w pierwszym gemie serwisowym Niemców nastąpiło kluczowe przełamanie. Później polsko-monakijska para wyszła na bezpieczne prowadzenie dwoma gemami, którego już nie oddała. Set zakończył się 6:4, dzięki czemu Jan Zieliński i Hugo Nys po raz drugi z rzędu wspólnie wygrali w turnieju halowym Moselle Open rangi ATP 250 w Metz. Dla Polaka to trzeci triumf z rzędu, ponieważ w 2021 roku wywalczył tytuł z Hubertem Hurkaczem. 

Hugo Nys (Monako, 1) / Jan Zieliński (Polska, 1) – Constantin Frantzen (Niemcy) / Hendrik Jebens (Niemcy) 6:4, 6:4

Zakończą sezon w czołowej 10

Dobry występ w Metz sprawił, że Jan Zieliński i Hugo Nys zakończą sezon w czołowej 10. rankingu ATP. To najlepszy rok w jej karierze. Niewiele zabrakło, aby zakwalifikowali się do ATP Finals w Turynie. Wiele wskazuje jednak na to, że pojadą do Włoch w roli drugich rezerwowych. W związku z tym w przypadku kontuzji lub innej niedyspozycji minimum dwóch innych par, będą mogli zaprezentować się w Turynie. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...