Jan Zieliński poza Roland Garros. Odpadł też z miksta

Strona głównaTenisFrench OpenJan Zieliński poza Roland Garros. Odpadł też z miksta

Dość szybko zakończyła się przygoda Jana Zielińskiego z tegorocznym turniejem wielkoszlemowym Roland Garros. W deblu w parze z Hugo Nysem odpadł już w II rundzie. Jeszcze gorzej było w grze mieszanej. Niestety w I rundzie Jan Zieliński i Australijka Ellen Perez w dwóch setach przegrali z Tajwanką Hao-Ching Chan i Francuzem Fabrice Martinem. Z pewnością Polak w Paryżu liczył na znacznie więcej. 

Mecz pod dyktando rywali 

Spotkanie I rundy gry mieszanej od początku układało się po myśli rywali. Polsko-australijska para straciła swoje podanie już w gemie otwarcia. Później rywale poszli za ciosem i przełamali drugi raz. Jan Zieliński i Ellen Perez byli rozstawieni z szóstką, jednak nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych przeciwników. Z drugiej strony Hao-Ching Chan i Fabrice Martin umiejętnie punktowali każdy ich błąd. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:2. 

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany. Pierwsze cztery gemy zakończyły się zwycięstwem pary serwującej. Na tablicy wyników było 2:2. Niestety wtedy coś w grze Jana Zielińskiego i Ellen Perez się zacięło. Kolejne cztery gemy wygrał duet tajwańsko-francuski. Spotkanie zakończyło się 2:6, 2:6 z perspektywy Jana Zielińskiego. Tym samym już na etapie I rundy pożegnał się z turniejem mikstów na French Open 2023. Kilka godzin wcześniej odpadł w deblu i tak zakończył swoją przygodę z tegorocznym Roland Garros. Polak zarówno w turnieju debla, jak i miksta grał w parze rozstawionej.  

Jan Zieliński (Polska, 6.) / Ellen Perez (Australia,6.) – Hao-Ching Chan (Tajwan) / Fabrice Martin (Francja) 2:6, 2:6

Polak nie poszedł za ciosem

Wielka szkoda, ponieważ liczyliśmy na to, że Jan Zieliński pójdzie za ciosem i nawiąże do występu w Rzymie. Przed tygodniem wygrał zawody ATP 1000 wspólnie z Hugo Nysem z Monako. To największy sukces w ich dotychczasowej karierze deblowej. Niestety nawiązali do tego w Paryżu. Polak szybko pożegnał się z Roland Garros 2023 i już może szykować się do kolejnych wyzwań tego sezonu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...