Jeden mecz i koniec. Majchrzak poza US Open

Strona głównaTenisUS OpenJeden mecz i koniec. Majchrzak poza US Open

Na jednym meczu skończyła się tegoroczna przygoda Kamila Majchrzaka z turniejem wielkoszlemowym US Open. Polski tenisista na tym etapie przegrał z wyżej notowanym Chilijczykiem Alejandro Tabilo. Przez cały mecz stroną dominującą był zawodnik z Ameryki Południowej, a Kamilowi Majchrzakowi udało mu się urwać zaledwie jednego seta. Ostatecznie mecz potrwał niewiele ponad 2,5 godziny i Polak zakończył swój udział w turnieju w Nowym Jorku.

Trudne zadanie na start

Już po losowaniu par 1. rundy wiedzieliśmy, że Kamila Majchrzaka (90. ATP) czeka bardzo trudne zadanie. Polak trafił na nieco wyżej notowanego Alejandro Tabilo (71. ATP) z Chile. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na wygraną Majchrzaka wynosił 2:10. Ostatecznie do niespodzianki nie doszło i dalej zagra Chilijczyk. Pierwszy set rozpoczął się dla niego idealnie. Już w drugim gemie przełamał tenisistę z Polski i wyszedł na prowadzenie 3:0. Później Polaka stać było na wygranie jednego gema, po czym przegrał trzy kolejne i pierwszy set padł łupem faworyta. Bardziej wyrównany był drugi set. Tego lepiej zaczął Polak, który wyszedł na 3:1 z przewagą przełamania. Chwilę później rywal odrobił straty i w decydujących fragmentach partii ponownie odebrał podanie Majchrzakowi. Zrobiło się 2:0 dla Chilijczyka i Kamil Majchrzak był w jeszcze trudniejszej sytuacji.

Chwilowy przebłysk i porażka w czterech setach

Trzeci set ponownie rozpoczął się lepiej dla Chilijczyka, który z przełamaniem prowadził już 5:3. Wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach, jednak wtedy przełamanie zwrotne zanotował Kamil Majchrzak. Polak doprowadził do tie-breaka, którego pewnie wygrał i przywrócił nadziejom kibicom. Niestety był to tylko pojedynczy błysk. Czwarta partia ponownie należała do Tabilo, który grał na dużej skuteczności i pewnie wygrał 6:1. Tym samym zakończył przygodę Kamila Majchrzaka z US Open już na 1. rundzie. W 2. rundzie Alejandro Tabilo zmierzy się z Jeffrey’em Johnem Wolfem ze Stanów Zjednoczonych.

Alejandro Tabilo (Chile) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:1, 6:4, 6:7(3), 6:1