Kapitalna walka Pauli Kani-Choduń i Nao Hibino w deblu. Polsko-japoński duet odwrócił losy meczu w Guadalajarze

Strona głównaTenisKapitalna walka Pauli Kani-Choduń i Nao Hibino w deblu. Polsko-japoński duet odwrócił...

Para deblowa Paula Kania-Choduń i Japonka Nao Hibino awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Guadalajarze. W pierwszej rundzie Abierto Akron Zapopan 2022 tenisistki spotkały się ze zdecydowanie lepszymi singlistkami Camilą Osorio Serrano z Kolumbii i Paulą Udvardy z Węgier. Rywalki prowadziły już 6:2, 5:2, ale wtedy kapitalny powrót zanotowały bardziej doświadczone Paula Kania-Choduń i Nao Hibino i to one ostatecznie zagrają w ćwierćfinale w Meksyku. 

Fenomenalny powrót

Ze względu na swoje doświadczenie deblowe faworytkami pojedynku były Polka i Japonka. Nieoczekiwanie kompletnie nie było tego widać przez ponad 1,5 seta. Pierwsza partia rozpoczęła się bardzo spokojnie i trzy gemy otwierające wygrały pary serwujące. Później doszło do pierwszego przełamania polsko-japońskiej pary. Od tego momentu seta kompletnie kontrolowały Camila Osorio Serrano i Paula Udvardy. W ósmym gemie doszło do drugiego przełamania i pierwszy set wygrały one 6:2. 

Bardzo podobny przebieg miał początek drugiego seta. Znowu rywalki przełamały Paulę Kanię-Choduń i Nao Hibino. Na tablicy wyników zrobiło się 5:2 dla rywalek i wydawało się, że mecz zakończy się w dwóch szybkich setach. Wtedy sytuacja na korcie kompletnie się odwróciła i polsko-japońska para zaliczyła fenomenalny powrót. Paula Kania-Choduń i Nao Hibino wygrały pięć kolejnych gemów z rzędu i doprowadziły w setach do remisu 1:1. O awansie do ćwierćfinału Abierto Akron Zapopan 2022 miał zadecydować dodatkowy set rozgrywany w formie tie-breaka do 10. punktów. W nim od początku do końca dominowała para z Polką w składzie. Set zakończył się wynikiem 10:5 i to Polka i Japonka zameldowały się w ćwierćfinale turnieju WTA w Guadalajarze. W ćwierćfinale zagrają one z lepszymi z meczu: Kaitlyn Chrisyin (USA)/Lidia Morozowa(Białoruś) – Lucia Bronzetti/Sara Errani (Włochy).

Paula Kania-Choduń/Nao Hibino – Camila Osorio Serrano/Panna Udvardy 2:1 (2:6, 7:5, 10:5)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...