Katarzyna Kawa w II rundzie debla w Austin

Strona głównaTenisKatarzyna Kawa w II rundzie debla w Austin

Katarzyna Kawa w parze z Holenderką Bibiane Schoofs awansowały do II rundy turnieju deblowego rangi WTA 250 w Austin w Stanach Zjednoczonych. Polsko-holenderski duet na otwarcie zmagań w trzech setach pokonał Amerykanki Catherine Harrison i Sabrinę Santamarię. Spotkanie było bardzo zacięte. Teraz Kawa i Schoofs mogą czekać na wyłonienie swoich kolejnych rywalek. Wcześniej Polka z niepowodzeniem startowała w kwalifikacjach do turnieju singlowego.

Polsko-holenderska para deblowa w II rundzie w Austin

Na szczęście Katarzyna Kawa szybko otrząsnęła się z niepowodzenia w grze singlowej, gdzie nie udało jej się awansować do turnieju głównego ATX Open w Austin. W deblu jest już w drabince głównej i rozpoczęła od zwycięstwa. Tym razem Katarzyna Kawa tworzy duet z Holenderką Bibiane Schoofs. W I rundzie ich rywalkami były Catherine Harrison i Sabrina Santamaria ze Stanów Zjednoczonych.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Jako pierwsze przełamały Kawa i Schoofs, które wyszły na 3:1. Niestety nie udało im się utrzymać tej przewagi. Amerykanki szybko odrobiły straty i znów był remis. Podobna sytuacja miała miejsce w dziewiątym i dziesiątym gemie. Wydawało się, że będzie tie-break. Niestety Amerykanki później znów przełamały i wygrały seta 7:5. Drugi set miał inny przebieg. Tym razem o wygranej decydowało jedno przełamanie. Zanotowały je w trzecim gemie Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs, które wygrały partię 6:4. O awansie decydował super tie-break grany do 10. zdobytych punktów. W nim zdecydowanie lepsze były Polka i Holenderka. Wygrały 10:6 i są w II rundzie turnieju rangi WTA 250 w Austin

Katarzyna Kawa (Polska) / Bibiane Schoofs (Holandia) – Catherine Harrison (USA) / Sabrina Santamaria (USA) 5:7, 6:4, 10-6

Z kim Kawa i Schoofs zagrają w II rundzie?

Zwycięstwem w deblu Katarzyna Kawa (195. WTA) powetowała sobie odpadnięcie z kwalifikacji singla, gdzie w dwóch setach przegrała z Czeszką Terezą Martincovą (152. WTA). Teraz w grze podwójnej może czekać na wyłonienie swoich kolejnych rywalek. W II rundzie w Austin zmierzą się z rosyjską parą Iriną Chromaczową i Janą Sizikową lub Brytyjką Maią Lumsden i Białorusinką Iryną Szymanowicz.