Kolejne szybkie zwycięstwo Świątek. Pera była bez szans

Strona głównaTenisKolejne szybkie zwycięstwo Świątek. Pera była bez szans

Iga Świątek kontynuuje swoją zwycięską serię i bez problemów uporała się z Amerykanką Bernardą Perą. Wygrała w dwóch setach 6:3, 6:2 i jest już w 1/8 finału turnieju Mutua Madrid Open, który ma rangę WTA 1000. Iga Świątek potwierdza, że doskonale czuje się na kortach ziemnych. W 1/8 finału zagra z lepszą z party Qinwen Zheng (Chiny) – Jekaterina Aleksandrowa (Rosja).

Chwila nieuwagi na początku meczu

Reprezentantka Polski Iga Świątek (1. WTA) jest jedną z głównych faworytek do wygrania w całym turnieju. Na początku meczu z Amerykanką Bernardą Perą (32. WTA) przytrafiła jej się chwila nieuwagi. W trzecim gemie dała się zaskoczyć i straciła swój serwis. Na szczęście zareagowała najlepiej, jak mogła. Polka podrażniona stratą podania wygrała cztery kolejne gemy i wyszła na prowadzenie 5:2. Niedługo potem zakończyła pierwszego seta 6:3

Drugi set pod pełną kontrolą

Druga partia miała jeszcze bardziej jednostronny przebieg. Iga Świątek już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, a chwilę później wyszła na prowadzenie 2:0. Drugie przełamanie oglądaliśmy w piątym gemie drugiego seta. Na tablicy wyników było już 4:1 dla Polki. Liderka światowego rankingu WTA nie wypuszcza takich okazji z rąk. Pewnie dokończyła partię i zakończyła ją 6:2. Dzięki temu w zaledwie pięć kwadransów zameldowała się w 1/8 finału prestiżowego turnieju Mutua Madrid Open. Wydaje się, że nie zamierza się szybko zatrzymać.

Iga Świątek (Polska, 1) – Bernarda Pera (USA, 28) 6:3, 6:2

Kto będzie rywalką Igi Świątek w 1/8 finału?

Jeszcze w niedzielę wieczorem Iga Świątek pozna swoją rywalkę w kolejnym pojedynku. Najlepsza rakieta świata zmierzy się w nim z Chinką Qinwen Zheng (24. WTA) lub Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (17. WTA). Lepszy bilans Polka ma z Zheng, z którą wygrała trzy dotychczasowe pojedynki. Ostatni miał miejsce przed tygodniem w Stuttgarcie. Bilans Igi Świątek z Jekateriną Aleksandrową to 1:1. Ostatni mecz miał miejsce w 2022 roku i wówczas Polka wygrała po trzech setach. Niezależnie od przeciwniczki, to Iga Świątek będzie faworytką 1/8 finału