Koniec US Open dla Magdy Linette. Odpadła też z turnieju deblowego

Strona głównaTenisUS OpenKoniec US Open dla Magdy Linette. Odpadła też z turnieju deblowego

Magda Linette zakończyła udział w turnieju wielkoszlemowym US Open. Po szybkiej porażce w singlu, tym razem równie szybko pożegnała się z turniejem deblowym. Doświadczona reprezentantka Polski na pewno nie tak wyobrażała sobie swój start w Nowym Jorku. Niestety w parze z Serbką Aleksandrą Krunić musiała uznać wyższość rozstawionych z ósemką Anny Daniliny z Kazachstanu oraz Beatriz Haddad Maia z Brazylii.

Bezradność w pierwszym secie

Faworytkami meczu były wyżej notowane rywalki, jednak Magda Linette potrafiła już sprawiać niespodzianki w grze deblowej. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na zwycięstwo polsko-serbskiego duetu wynosił 2.65. Dla porównania wygraną rywalek wyceniono na 1.49. Pierwszy set rozpoczął się zgodnie ze wskazaniami ekspertów. Już w pierwszym gemie Linette i Krunić zostały przełamane, a Danilina i Haddad Maia wypracowały bezpieczną przewagę. Niedługo później doszło do kolejnego przełamania i na tablicy wyników zrobił się już 5:1 dla rywalek. Oczywiście szansy nie wypuściły z rąk i zakończyły seta 6:2.

Walka w drugim secie

Zupełnie inny przebieg miała druga partia. Tu od początku Magda Linette i Aleksandra Krunić były zdecydowanie lepiej dysponowane w polu serwisowym. Dzięki temu utrzymywały swoje podanie, a na tablicy wyników był remis. W 8. gemie drugiej partii to polsko-serbska para przełamała i zrobiło się 5:3. Linette i Krunić były już bardzo blisko doprowadzenie do remisu w setach. Niestety nie wykorzystały swojej okazji i rywalki zanotowały przełamanie zwrotne i doprowadziły do remisu. Ostatecznie o wszystkim zadecydował tie-break. Tego w znakomitym stylu zakończyły faworytki i wygrały 7:4. Tym samym bez większych problemów zameldowały się w II rundzie turnieju deblowego US Open w Nowym Jorku. Niestety zawody nie są udane dla Magdy Linette. Najpierw po dramatycznym boju przegrała z Pliskową w singlu, a teraz po dwóch setach zakończyła swój udział w turnieju deblowym

Anna Danilina (Kazachstan, 8) / Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 8) – Aleksandra Krunić (Serbia) / Magda Linette (Polska) 6:2, 7:6 (4)