Krótka przygoda Katarzyny Piter z US Open

Strona głównaTenisUS OpenKrótka przygoda Katarzyny Piter z US Open

Niestety Katarzyna Piter bardzo szybko pożegnała się z tegorocznym turniejem wielkoszlemowym US Open. Polka startowała w turnieju deblowym w parze z Rosjanką Warwarą Graczewą. W meczu I rundy naprzeciwko nich stanął duet rozstawiony w Nowym Jorku z numerem 9., czyli Asia Muhammad ze Stanów Zjednoczonych oraz Ena Shibahara z Japonii. Ostatecznie polsko-rosyjska para wygrała zaledwie trzy gemy i po niespełna godzinie pożegnała się z turniejem.

Klęska w dwóch setach

Przed rozpoczęciem meczu mało kto stawiał na to, że duet Katarzyna Piter i Warwara Graczewa nawiąże wyrównaną walkę z faworytkami. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na ewentualne zwycięstwo polsko-rosyjskiego duetu wynosił 5.50. Dla porównania zwycięstwo Asia Muhammad i Eny Shibahary wyceniono na 1.15. Od początku mecz układał się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. Choć jako pierwsze swoje podanie wygrały Katarzyna Piter i Warwara Graczewa, to jednak później do głosu doszły faworytki. Amerykańsko-japońska para wygrała pięć gemów z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:1. Polsko-rosyjską parę deblową stać było jeszcze tylko na jednego gema i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Ponownie jako pierwsze gema serwisowego wygrały Katarzyna Piter i Warwara Graczewa. Niestety jak się później okazało, była to jedyna wygrana tych tenisistek w drugim secie. Kolejne sześć gemów padło łupem Asia Muhammad i Eny Shibahary, które w niespełna godzinę zameldowały się w II rundzie turnieju deblowego US Open. Katarzyna Piter może skupić się na kolejnych startach w tym sezonie, które będą bardzo ważne w perspektywie jej rankingu WTA.

Asia Muhammad (USA, 9) / Ena Shibahara (Japonia, 9) – Katarzyna Piter (Polska) / Warwara Graczewa 6:2, 6:1

Awans Rosolskiej. Linette wciąż ma szansę

Póki co do II rundy turnieju deblowego kobiet awansowała tylko Alicja Rosolska. W meczu I rundy wyeliminowała m.in. Katarzynę Kawę. Po porażce z turniejem pożegnała się także Katarzyna Piter. W czwartek 1 września przed szansą na awans do II rundy debla stanie Magda Linette, która odpadła już z turnieju singlowego.