Magda Linette zagra w finale turnieju WTA 250 w Rouen

Strona głównaTenisMagda Linette zagra w finale turnieju WTA 250 w Rouen

Magda Linette osiągnęła spory sukces i awansowała do finału turnieju halowego Open Capfinances Rouen Metropole 2024 na kortach ziemnych. W półfinale w trzech setach pokonała rozstawioną z trójką Ukrainkę Anhelinę Kalininę. Obraz gry zmieniał się z seta na set, jednak ostatecznie to Polka może cieszyć się z ważnego zwycięstwa. W niedzielę zagra o trofeum rangi WTA 250. Jej rywalką będzie Amerykanka Sloane Stephens.

Najlepszy wynik Magdy Linette w tym sezonie

Po niemrawym początku sezonu Magda Linette (60. WTA) wydaje się wracać na właściwe tory. Właśnie osiągnęła największy sukces od kilku miesięcy i awansowała do finału turnieju halowego Open Capfinances Rouen Metropole rangi WTA 250. W półfinale po trzech setach pokonała rozstawioną z trójką Ukrainkę Anhelinę Kalininę (32. WTA). Była to najtrudniejsza rywalka dotychczas we Francji.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla Magdy Linette. W pierwszym secie zdominowała Ukrainkę. Wyrównany był tylko początek do stanu 1:1. Pięć kolejnych gemów padło łupem Polki, która błyskawicznie zamknęła seta 6:1. Druga partia była bardziej wyrównana. Ukrainka poprawiła jakość serwisu. Pierwsze przełamanie dla Magdy Linette przyszło w siódmym gemie. Później Polka serwowała na 5:3 i wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tak się jednak nie stało. Kalinina zanotowała przełamanie zwrotne i to ona zyskała przewagę. Wygrała trzy gemy z rzędu i doprowadziła do trzeciego seta. Z punktu widzenia Magdy Linette w trzeciej partii wszystko wróciło do normy. Znów była stroną wyraźnie lepszą. Umiejętnie punktowała każdą słabość rywalki i wygrała 6:2, dzięki czemu awansowała do swojego pierwszego finału cyklu WTA w tym roku

Magda Linette (Polska) – Anhelina Kalinina (Ukraina, 3) 6:1, 4:6, 6:2

Sloane Stephens rywalką Polki w finale

Rywalką Magdy Linette w finale będzie rozstawiona z szóstką Amerykanka Sloane Stephens (39. WTA). Ze względu na miejsce w rankingu WTA oraz dotychczasową historię spotkań pomiędzy nimi, to Amerykanka jest faworytką. Magda Linette przegrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z tą rywalką. Ostatni miał miejsce w 2019 roku. Polka w Rouen udowodniła już jednak, że stać ją na dobrą grę. Bez problemów pokonała m.in. Holenderkę Arantxę Rus (53. WTA). Z pewnością stać ją na wygranie turnieju Open Capfinances Rouen Metropole 2024.