Magda Linette już w półfinale turnieju WTA 250 we francuskim Rouen

Strona głównaTenisMagda Linette już w półfinale turnieju WTA 250 we francuskim Rouen

Trwa dobra passa Magdy Linette we francuskim Rouen. Polka pokonała w dwóch setach Holenderkę Arantxę Rus i zameldowała się w półfinale turnieju rangi WTA 250 na kortach ziemnych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:6, 6:1. Bardzo zacięty był pierwszy set. W drugim oglądaliśmy pełną kontrolę Magdy Linette, która zasłużenie awansowała do półfinału. Tam zagra z Rosjanką Mirrą Andriejewą lub Ukrainką Anheliną Kalininą.

Zacięty pierwszy set. Później dominacja Magdy Linette

Magda Linette (60. WTA) powraca do dobrej formy. Solidnie zaprezentowała się dwa tygodnie temu w amerykańskim Charleston. Po powrocie do Europy dobrze rozpoczęła zmagania w Rouen. W I rundzie bez większych problemów pokonała Francuzkę Elsę Jacquemot (157. WTA). Później poszła za ciosem i błyskawicznie odprawiła Serbkę Nataliję Stevanović (204. WTA). W III rundzie wyzwanie wzrastało, ponieważ rywalką Polki była Holenderka Arantxa Rus (53. WTA).

W mecz lepiej weszła Polka, która z przełamaniem prowadziła już 3:0. Później Holenderka zanotowała przełamanie zwrotne i doprowadziła do wyrównania. Gra się wyrównała i doszło do tie-breaka. W nim jako pierwsza trzy piłki meczowe miała Magda Linette. Nie wykorzystała ich i dwie kolejne szanse miała jej rywalka. Na szczęście Polka się obroniła i wygrała 11:9. Zwycięstwo dodało jej skrzydeł. W drugiej partii wyrównany był tylko początek do stanu 1:1. Później oglądaliśmy pełną dominację Magdy Linette. Łącznie w drugiej partii wygrała sześć gemów z rzędu i skończyło się 6:1. Polka zameldowała się w półfinale Open Capfinances Rouen Metropole 2024.

Magda Linette (Polska) – Arantxa Rus (Holandia) 7:6(9), 6:1

O finał zagra z faworytką

Reprezentantka Polski nie zna jeszcze swojej półfinałowej rywalki w Rouen. Już teraz wiadomo jednak, że zmierzy się z jedną z faworytek do wygrania w całym turnieju. Jej przeciwniczką w półfinale będzie rozstawiona z trójką Ukrainka Angelina Kalinina lub z rozstawiona z piątką Rosjanka Mirra Andriejewa. Polka swoją rywalkę pozna w piątkowy wieczór, a spotkanie półfinałowe odbędzie się w sobotę.