STS KOD PROMOCYJNY

Linette lepsza od Piter w pojedynku polskich deblistek na Wimbledonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWimbledonLinette lepsza od Piter w pojedynku polskich deblistek na Wimbledonie

Magda Linette zameldowała się w II rundzie gry podwójnej w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą pokonały w dwóch setach polsko-niemiecką parę Katarzyna Piter i Tatjana Maria. Piter i Maria wskoczyły do drabinki po wycofaniu się innego duetu. Mecz I rundy nie miał większej historii i zgodnie z oczekiwaniami faworytki wygrały go 6:3, 6:3. W kolejnym meczu Linette i Pera zagrają z Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden.

Mecz skończony w dwóch setach. Linette gra dalej 

Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że będziemy mieć Polkę w II rundzie debla na Wimbledonie. Oczywiście większe szanse na zwycięstwo dawano Magdzie Linette i Amerykance Bernardzie Perze. Są wyżej notowane oraz grają ze sobą od dłuższego czasu. Po drugiej stronie kortu pojawił się polsko-niemiecki duet Katarzyna Piter i Tatjana Maria. Nieoczekiwanie jako pierwsze przełamały Piter i Maria. Wyszły na prowadzenie 2:1. Na odpowiedź faworytek nie trzeba było długo czekać. Magda Linette i Bernarda Pera wzięły się do pracy i wyszły na 5:2. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:3. 

Nieco inny przebieg miał drugi set. W nim początek był wyrównany do stanu 2:2. Wtedy nastąpiło pierwsze przełamanie na korzyść Linette i Pery. Drugie miało miejsce w dziewiątym gemie, gdy polsko-amerykański duet wykorzystał piątą piłkę meczową i zameldował się w II rundzie debla w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon. Zwycięstwo Magdy Linette sprawia, że ze zmaganiami już po pierwszym meczu pożegnała się Katarzyna Piter. Wcześniej Magda Linette odpadła w III rundzie turnieju singlowego. 

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Tatjana Maria (Niemcy) / Katarzyna Piter (Polska) 6:3, 6:3

O awans do III rundy z Brytyjkami 

Teraz przed Magdą Linette i Bernardą Perą kolejne wyzwanie. W II rundzie zagrają z Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden, które otrzymały od organizatorów dziką kartę. W I rundzie sprawiły jednak olbrzymią niespodziankę i wyeliminowały parę rozstawioną z numerem 11. Liczymy jednak na to, że na tym koniec i w III rundzie zagrają Linette i Pera. Ich mecz z Brytyjkami zaplanowano na niedzielę 9 lipca. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...