Linette lepsza od Piter w pojedynku polskich deblistek na Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonLinette lepsza od Piter w pojedynku polskich deblistek na Wimbledonie

Magda Linette zameldowała się w II rundzie gry podwójnej w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon. Wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą pokonały w dwóch setach polsko-niemiecką parę Katarzyna Piter i Tatjana Maria. Piter i Maria wskoczyły do drabinki po wycofaniu się innego duetu. Mecz I rundy nie miał większej historii i zgodnie z oczekiwaniami faworytki wygrały go 6:3, 6:3. W kolejnym meczu Linette i Pera zagrają z Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden.

Mecz skończony w dwóch setach. Linette gra dalej 

Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że będziemy mieć Polkę w II rundzie debla na Wimbledonie. Oczywiście większe szanse na zwycięstwo dawano Magdzie Linette i Amerykance Bernardzie Perze. Są wyżej notowane oraz grają ze sobą od dłuższego czasu. Po drugiej stronie kortu pojawił się polsko-niemiecki duet Katarzyna Piter i Tatjana Maria. Nieoczekiwanie jako pierwsze przełamały Piter i Maria. Wyszły na prowadzenie 2:1. Na odpowiedź faworytek nie trzeba było długo czekać. Magda Linette i Bernarda Pera wzięły się do pracy i wyszły na 5:2. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:3. 

Nieco inny przebieg miał drugi set. W nim początek był wyrównany do stanu 2:2. Wtedy nastąpiło pierwsze przełamanie na korzyść Linette i Pery. Drugie miało miejsce w dziewiątym gemie, gdy polsko-amerykański duet wykorzystał piątą piłkę meczową i zameldował się w II rundzie debla w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon. Zwycięstwo Magdy Linette sprawia, że ze zmaganiami już po pierwszym meczu pożegnała się Katarzyna Piter. Wcześniej Magda Linette odpadła w III rundzie turnieju singlowego. 

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Tatjana Maria (Niemcy) / Katarzyna Piter (Polska) 6:3, 6:3

O awans do III rundy z Brytyjkami 

Teraz przed Magdą Linette i Bernardą Perą kolejne wyzwanie. W II rundzie zagrają z Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden, które otrzymały od organizatorów dziką kartę. W I rundzie sprawiły jednak olbrzymią niespodziankę i wyeliminowały parę rozstawioną z numerem 11. Liczymy jednak na to, że na tym koniec i w III rundzie zagrają Linette i Pera. Ich mecz z Brytyjkami zaplanowano na niedzielę 9 lipca. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....