Linette odpadła z Roland Garros. Zacięty bój z Leylah Fernandez

Strona głównaTenisFrench OpenLinette odpadła z Roland Garros. Zacięty bój z Leylah Fernandez

Magda Linette na I rundzie zakończyła swoją przygodę z turniejem singlowym Roland Garros. Niestety druga polska rakieta musiała uznać wyższość Kanadyjki Leylah Fernandez. Spotkanie zakończyło się w trzech setach i było wyrównane. Niestety zwycięsko z tej potyczki wyszła finalistka US Open i to ona zameldowała się w II rundzie French Open. Przed Polką jeszcze udział w turnieju deblowym, gdzie stworzy parę z Chinką Xiyu Wang.

Porażka po trzysetowy starciu 

Mecz I rundy rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Magdy Linette (21. WTA). Szybko przełamała swoją rywalkę i po chwili wyszła na prowadzenie 3:1. Wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. Tak jednak nie było. Kanadyjka szybko się otrząsnęła. Leylah Fernandez (51. WTA) od wyniku 1:3 wygrała pięć kolejnych gemów i zakończyła partię przekonującym zwycięstwem 6:3. Drugi set należał już do Magdy Linette. Tym razem to Polka dominowała od początku do końca. Pozwoliła rywalce na zdobycie tylko jednego gema i szybko zakończyła partię 6:1. O awansie do II rundy Roland Garros miał decydować trzeci set. 

Początek decydującej partii był bardzo wyrównany. Obie tenisistki pilnowały swoich gemów serwisowych. Kluczowe akcje dla losów meczu miały miejsce w ósmym gemie. Wówczas Leylah Fernandez przełamała Magdę Linette i wyszła na prowadzenie 5:3. Polka nie była w stanie odrobić strat i ostatecznie przegrała 3:6. Tym samym żegna się z turniejem singlowym French Open już po jednym meczu. Z pewnością liczyła na więcej. 

Leylah Fernandez (Kanada) – Magda Linette (Polska, 21) 6:3, 1:6, 6:3

Magda Linette zagra jeszcze w deblu 

Przed Magdą Linette jeszcze rywalizacja w grze podwójnej. Duet deblowy stworzy z Chinką Xiyu Wang. W I rundzie polsko-chińska para zmierzy się z Ukrainką Anheliną Kalininą i Rumunką Iriną-Camelią Begu. Choć czeka je bardzo trudne zadanie, to jednak nie stoją na straconej pozycji. Liczymy na to, że w grze podwójnej Magdzie Linette pójdzie zdecydowanie lepiej niż w singlu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...