STS KOD PROMOCYJNY

Linette i Uchijima poza turniejem deblowym w Kantonie. Polka skupi się na singlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisLinette i Uchijima poza turniejem deblowym w Kantonie. Polka skupi się na...

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda polsko-japońskiego duetu Magda Linette i Moyuka Uchijima w turnieju WTA 250 w Kantonie. Debel ten w dwóch setach przegrał z reprezentantkami gospodarzy Hanyu Guo i Xinyu Jiang. To małe zaskoczenie, ponieważ Linetta i Uchijima w Chinach grały jako rozstawione z czwórką. Porażka w deblu sprawia, że Polka może skupić się tylko na turnieju singlowym, gdzie jest już w ćwierćfinale. 

Dwusetowa porażka z Chinkami 

Rozstawienie oraz doświadczenie przemawiały za Magdą Linette i Japonką Moyuką Uchijimą. Po drugiej stronie siatki stanęły Chinki Hanyu Guo i Xinyu Jiang, które mogły liczyć na doping swoich kibiców. Ten dodał im skrzydeł. Od początku meczu nieco lepsze wrażenie sprawiały Chinki. One jako pierwsze przełamały. Choć później Linette i Uchijima zanotowały przełamanie zwrotne, to jednak w kluczowych momentach lepsze i skuteczniejsze okazały się Hanyu Guo i Xinyu Jiang. Po walce pierwsza partia zakończyła się ich zwycięstwem 7:5. Szkoda niewykorzystanej szansy, bo przy stanie 5:5 polsko-japoński duet miał szansę na przełamanie. 

Bardziej jednostronna była druga partia. Znów od przełamania rozpoczęły Chinki, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0. Magda Linette i Moyuka Uchijima doprowadziły do remisu 2:2. Kolejne trzy gemy padły jednak łupem Hanyu Guo i Xinyu Jiang. Takiej szansy już nie zmarnowały i seta pewnie zakończyły 6:3, a cały mecz wygrały w trzech setach. Spotkanie potrwało niespełna pięć kwadransów. Z awansu do półfinału turnieju deblowego Galaxy Holding Group Guangzhou Open rangi WTA 250 w Kantonie cieszą się Chinki. 

Hanyu Guo (Chiny) / Xinyu Jiang (Chiny) – Magda Linette (Polska, 4) / Moyuka Uchijima (Japonia, 4) 7:5, 6:3

Linette powalczy jeszcze w singlu 

Teraz Magda Linette (27. WTA) może w pełni skupić się na swojej grze w turnieju singlowym. Tam jest już w ćwierćfinale i gra jako najwyżej rozstawiona tenisistka. W czwartek czeka ją trudne zadanie. Wszystko dlatego, że zmierzy się z Hiszpanką Rebeką Masarovą (64. WTA), która jest rozstawiona z piątką. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami w historii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...