Linette i Uchijima poza turniejem deblowym w Kantonie. Polka skupi się na singlu

Autor
Strona głównaTenisLinette i Uchijima poza turniejem deblowym w Kantonie. Polka skupi się na...

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda polsko-japońskiego duetu Magda Linette i Moyuka Uchijima w turnieju WTA 250 w Kantonie. Debel ten w dwóch setach przegrał z reprezentantkami gospodarzy Hanyu Guo i Xinyu Jiang. To małe zaskoczenie, ponieważ Linetta i Uchijima w Chinach grały jako rozstawione z czwórką. Porażka w deblu sprawia, że Polka może skupić się tylko na turnieju singlowym, gdzie jest już w ćwierćfinale. 

Dwusetowa porażka z Chinkami 

Rozstawienie oraz doświadczenie przemawiały za Magdą Linette i Japonką Moyuką Uchijimą. Po drugiej stronie siatki stanęły Chinki Hanyu Guo i Xinyu Jiang, które mogły liczyć na doping swoich kibiców. Ten dodał im skrzydeł. Od początku meczu nieco lepsze wrażenie sprawiały Chinki. One jako pierwsze przełamały. Choć później Linette i Uchijima zanotowały przełamanie zwrotne, to jednak w kluczowych momentach lepsze i skuteczniejsze okazały się Hanyu Guo i Xinyu Jiang. Po walce pierwsza partia zakończyła się ich zwycięstwem 7:5. Szkoda niewykorzystanej szansy, bo przy stanie 5:5 polsko-japoński duet miał szansę na przełamanie. 

Bardziej jednostronna była druga partia. Znów od przełamania rozpoczęły Chinki, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0. Magda Linette i Moyuka Uchijima doprowadziły do remisu 2:2. Kolejne trzy gemy padły jednak łupem Hanyu Guo i Xinyu Jiang. Takiej szansy już nie zmarnowały i seta pewnie zakończyły 6:3, a cały mecz wygrały w trzech setach. Spotkanie potrwało niespełna pięć kwadransów. Z awansu do półfinału turnieju deblowego Galaxy Holding Group Guangzhou Open rangi WTA 250 w Kantonie cieszą się Chinki. 

Hanyu Guo (Chiny) / Xinyu Jiang (Chiny) – Magda Linette (Polska, 4) / Moyuka Uchijima (Japonia, 4) 7:5, 6:3

Linette powalczy jeszcze w singlu 

Teraz Magda Linette (27. WTA) może w pełni skupić się na swojej grze w turnieju singlowym. Tam jest już w ćwierćfinale i gra jako najwyżej rozstawiona tenisistka. W czwartek czeka ją trudne zadanie. Wszystko dlatego, że zmierzy się z Hiszpanką Rebeką Masarovą (64. WTA), która jest rozstawiona z piątką. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami w historii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...