Łukasz Kubot w II rundzie miksta na US Open. Faworyci wyeliminowani

Strona głównaTenisUS OpenŁukasz Kubot w II rundzie miksta na US Open. Faworyci wyeliminowani

Łukasz Kubot awansował do II rundy miksta turnieju wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Doświadczony Polak tworzy duet tenisowy z Czeszką Lucie Hradecką. W I rundzie nieoczekiwanie postawili się rozstawionym z numerem 8. Holendrom Demi Schuurs i Matwe Middelkoopowi i wygrali w dwóch setach. Wcześniej Łukasz Kubot szybko pożegnał się z turniejem deblowym, dlatego może skupić się już tylko na grze w mikście.

Dwa zacięte sety na korzyść polsko-czeskiej pary

Przed rozpoczęciem meczu nieznacznymi faworytami byli tenisiści z Holandii. Do US Open przystąpili jako para numer 8. Z drugiej strony Łukasz Kubot i Lucie Hradecka to bardzo doświadczeni debliści, dlatego nie stali na straconej pozycji. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na ich zwycięstwo wynosił 2.00. Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla faworytów, którzy przy pierwszej sposobności przełamali polsko-czeski duet i wyszli na prowadzenie 2:0. Na szczęście od razu oglądaliśmy przełamanie zwrotne i wynik wrócił do równowagi. Kluczowe momenty pierwszej partii miały miejsce w siódmym gemie, gdy Kubot i Hradecka ponownie odebrali serwis rywalom. Przewagę utrzymali do samego końca i wygrali 6:4.

Druga partia od samego początku była jeszcze bardziej wyrównana. Choć oba duety miały swoje breakpointy, to jednak do stanu 3:3 zgodnie wygrywały własne gemy serwisowe. Ponownie kluczowe momenty partii miały miejsce w siódmym gemie. Łukasz Kubot i Lucie Hradecka przełamali, a dalsza część gry potoczyła się zgodnie ze scenariuszem z pierwszego seta. Duet z Polski i Czech znów wygrał 6:4 i po dwóch setach zameldował się w 1/8 turnieju miksta na US Open.

Lucie Hradecka (Czechy) / Łukasz Kubot (Polska) – Demi Schuurs (Holandia, 8) / Matwe Middelkoop (Holandia, 8) 6:4, 6:4

Z kim zagrają o ćwierćfinał US Open?

W 1/8 finału Łukasz Kubot i Lucie Hradecka zagrają z japońsko-chorwacką parą. Na ich drodze staną Ena Shibahara oraz Franco Skugor. Spotkanie zaplanowano na sobotę 3 września i faworytami wydają się być tenisiści z Polski i Czech.