Łukasz Kubot w II rundzie miksta na US Open. Faworyci wyeliminowani

Strona głównaTenisUS OpenŁukasz Kubot w II rundzie miksta na US Open. Faworyci wyeliminowani

Łukasz Kubot awansował do II rundy miksta turnieju wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Doświadczony Polak tworzy duet tenisowy z Czeszką Lucie Hradecką. W I rundzie nieoczekiwanie postawili się rozstawionym z numerem 8. Holendrom Demi Schuurs i Matwe Middelkoopowi i wygrali w dwóch setach. Wcześniej Łukasz Kubot szybko pożegnał się z turniejem deblowym, dlatego może skupić się już tylko na grze w mikście. 

Dwa zacięte sety na korzyść polsko-czeskiej pary 

Przed rozpoczęciem meczu nieznacznymi faworytami byli tenisiści z Holandii. Do US Open przystąpili jako para numer 8. Z drugiej strony Łukasz Kubot i Lucie Hradecka to bardzo doświadczeni debliści, dlatego nie stali na straconej pozycji. Kurs w Zakładach Bukmacherskich STS na ich zwycięstwo wynosił 2.00. Pierwszy set rozpoczął się lepiej dla faworytów, którzy przy pierwszej sposobności przełamali polsko-czeski duet i wyszli na prowadzenie 2:0. Na szczęście od razu oglądaliśmy przełamanie zwrotne i wynik wrócił do równowagi. Kluczowe momenty pierwszej partii miały miejsce w siódmym gemie, gdy Kubot i Hradecka ponownie odebrali serwis rywalom. Przewagę utrzymali do samego końca i wygrali 6:4. 

Druga partia od samego początku była jeszcze bardziej wyrównana. Choć oba duety miały swoje breakpointy, to jednak do stanu 3:3 zgodnie wygrywały własne gemy serwisowe. Ponownie kluczowe momenty partii miały miejsce w siódmym gemie. Łukasz Kubot i Lucie Hradecka przełamali, a dalsza część gry potoczyła się zgodnie ze scenariuszem z pierwszego seta. Duet z Polski i Czech znów wygrał 6:4 i po dwóch setach zameldował się w 1/8 turnieju miksta na US Open. 

Lucie Hradecka (Czechy) / Łukasz Kubot (Polska) – Demi Schuurs (Holandia, 8) / Matwe Middelkoop (Holandia, 8) 6:4, 6:4

Z kim zagrają o ćwierćfinał US Open?

W 1/8 finału Łukasz Kubot i Lucie Hradecka zagrają z japońsko-chorwacką parą. Na ich drodze staną Ena Shibahara oraz Franco Skugor. Spotkanie zaplanowano na sobotę 3 września i faworytami wydają się być tenisiści z Polski i Czech. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...