Łukasz Kubot i Lucie Hradecka odpadli z miksta w US Open

Strona głównaTenisUS OpenŁukasz Kubot i Lucie Hradecka odpadli z miksta w US Open

Na II rundzie zakończyła się przygoda Łukasza Kubota i Czeszki Lucie Hradeckiej w mikście na turnieju US Open. Polsko-czeska para była bezradna w starciu z duetem japońsko-chorwackim Ena Shibahara i Franco Skugor. Mecz zakończył się w dwóch setach i potrwał niewiele ponad godzinę. Tym samym Łukasz Kubot pożegnał się z US Open, ponieważ wcześniej odpadł z turnieju deblowego.

Niewykorzystana szansa na ćwierćfinał

W poprzedniej rundzie Łukasz Kubot i Lucie Hradecka sprawili niespodziankę i wyeliminowali jedną z rozstawionych par. Tym razem stanęli przed dużą szansą na awans do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku w mikście. Zdaniem ekspertów i bukmacherów byli nieznacznymi faworytami, jednak na korcie nie było tego widać. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Eny Shibahary i Franco Skugora. Przy pierwszej możliwej okazji przełamali polsko-czeską parę i wyszli na prowadzenie 3:0. Następnie spotkanie toczyło się gem za gem i ostatecznie to japońsko-chorwacki duet wygrał 6:3. W całym secie rywale mieli zaledwie jednego breakpointa i go wykorzystali. Niestety Łukasz Kubot i Lucie Hradecka nie wygrali żadnej z dwóch szans na przełamanie

Bardziej wyrównany drugi set

Drugi set był bardziej wyrównany. Tym razem Łukasz Kubot i Lucie Hradecka rozpoczęli od pewnej wygranej w swoim gemie serwisowym. Oba duety serwowały dobrze i pilnowały swojego podania. Efektem tego było to, że do stanu 4:4 nie oglądaliśmy ani jednego breakpointa. Kluczowe piłki dla losów spotkania rozegrano w dziewiątym gemie. Niestety Łukasz Kubot i Lucie Hradecka nie wykorzystali prowadzenia 40:0 przy swoim serwisie i w konsekwencji oddali gema rywalom. Ena Shibahara i Franco Skugor wyszli na prowadzenie 5:4 i chwilę później zakończyli seta 6:4, a cały mecz wygrali 2:0. To oni awansowali do ćwierćfinału US Open, a Łukasz Kubot pożegnał się z turniejem. Już wcześniej odpadł z gry deblowej

Ena Shibahara (Japonia) / Franko Skugor (Chorwacja) – Lucie Hradecka (Czechy) / Łukasz Kubot (Polska) 6:3, 6:4