Magda Linette rozpoczęła sezon od porażki. Nie dała rady Alison Riske

Strona głównaTenisMagda Linette rozpoczęła sezon od porażki. Nie dała rady Alison Riske

Nie najlepiej nowy sezon rozpoczęła Magda Linette, która w meczu pierwszej rundy turnieju w Adelajdzie nie dała rady Amerykance Alison Riske. Tym samym nie przerwała złej passy z tą rywalką, z którą zagrała do tej pory pięciokrotnie i zawsze schodziła z kortu pokonana. Zapraszamy na podsumowanie tego meczu.

Fatalny początek pierwszego seta

Obie zawodniczki zajmują miejsca blisko siebie w rankingu WTA. Magda Linette przed turniejem w Adelajdzie plasowała się na 55. miejscu, a Alison Riske zajmuje 57. miejsce. Historia pojedynków pomiędzy nimi nakazywała jednak w roli faworytki upatrywać Amerykanki, która do tej pory wygrała wszystkie pojedynki z Linette. Potwierdziło się to już na początku pierwszego seta, gdy Polka przegrała swoje trzy pierwsze gemy serwisowe i rywalka szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Magdę Linette było stać na zryw w końcówce seta, jednak nie wystarczyło to do pokonania Riske. 

Drugie set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Do stanu 4:4 obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje podania, a decydujący dla losu tej partii i całego pojedynku był 9. gem. Wówczas Polka źle zaczęła i pozwoliła uzyskać Riske przewagę. Gem zakończył się przełamaniem, a chwilę później było już po meczu, gdy Alison Riske wygrała swoje podanie bez straty punktu. Ostatecznie w obu setach wygrała w stosunku 6:4 i może przygotowywać się do pojedynku w drugiej rundzie. Polka ma tydzień, by potrenować i przygotować się do startu w Australian Open. 

Magda Linette – Alison Riske         0:2 (4:6, 4:6)

Fatalna seria Polki w meczach z Alison Riske

Mecze z Alison Riske wydają się być prawdziwą zmorą dla Magdy Linette. Pojedynek w Adelajdzie był już piątym meczem pomiędzy tymi zawodniczkami i zawsze w roli zwyciężczyni z kortu schodzi Amerykanka. W dotychczasowych pojedynkach Polce udało się zdobyć tylko dwa gemy, a ta fatalna passa rozpoczęła się już w 2016 roku. Trzymamy kciuki, aby przy następnej okazji została przerwana. Za kilka dni poznamy drabinkę główną Australian Open i przekonamy się, na kogo trafi Magda Linette w pierwszej rundzie tego turnieju wielkoszlemowego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...