Maja Chwalińska najlepsza w W25 Monastir 2 w Tunezji

Strona głównaTenisMaja Chwalińska najlepsza w W25 Monastir 2 w Tunezji

Bardzo dobrze obecny sezon rozpoczęła 20-letnia Maja Chwalińska, która wygrała turniej tenisowy W25 Monastir 2 w Tunezji. W finale okazała się lepsza od zajmującej wyższe miejsce w rankingu WTA Carole Monnet z Francji. 

Polka wygrała, choć nie była faworytką

Zajmująca 336. miejsce w rankingu WTA Maja Chwalińska nie była faworytką do wygrania turnieju w Tunezji. Rozstawiona z numerem 7. Polka grała jednak znakomicie i nie dawała żadnych szans kolejnym rywalkom na swojej drodze do wielkiego finału. Tam zmierzyła się ze swoją rówieśniczką z Francji – Carole Monnet, która zajmuje 311. miejsce w rankingu WTA. 

Maja Chwalińska wygrała w dwóch setach, które były bardzo wyrównane. Oba zakończyły się wynikiem 6:4. To duży sukces młodej Polki i dobry prognostyk na nadchodzący sezon. Turniej w Tunezji był pierwszym tegorocznym startem dla Chwalińskiej. 

Maja Chwalińska – Carole Monnet     2:0 (6:4, 6:4) 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...