STS KOD PROMOCYJNY

Maja Chwalińska najlepsza w W25 Monastir 2 w Tunezji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisMaja Chwalińska najlepsza w W25 Monastir 2 w Tunezji

Bardzo dobrze obecny sezon rozpoczęła 20-letnia Maja Chwalińska, która wygrała turniej tenisowy W25 Monastir 2 w Tunezji. W finale okazała się lepsza od zajmującej wyższe miejsce w rankingu WTA Carole Monnet z Francji. 

Polka wygrała, choć nie była faworytką

Zajmująca 336. miejsce w rankingu WTA Maja Chwalińska nie była faworytką do wygrania turnieju w Tunezji. Rozstawiona z numerem 7. Polka grała jednak znakomicie i nie dawała żadnych szans kolejnym rywalkom na swojej drodze do wielkiego finału. Tam zmierzyła się ze swoją rówieśniczką z Francji – Carole Monnet, która zajmuje 311. miejsce w rankingu WTA. 

Maja Chwalińska wygrała w dwóch setach, które były bardzo wyrównane. Oba zakończyły się wynikiem 6:4. To duży sukces młodej Polki i dobry prognostyk na nadchodzący sezon. Turniej w Tunezji był pierwszym tegorocznym startem dla Chwalińskiej. 

Maja Chwalińska – Carole Monnet     2:0 (6:4, 6:4) 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...