Najlepsze tenisistki świata rozpoczną sezon w Adelajdzie. Czy Iga Świątek obroni tytuł sprzed roku?

Strona głównaTenisNajlepsze tenisistki świata rozpoczną sezon w Adelajdzie. Czy Iga Świątek obroni tytuł...

Już 2 stycznia rozpocznie się pierwszy turniej WTA nadchodzącego sezonu tenisowego. Tradycyjnie najlepsze tenisistki świata rozpoczną rywalizację w Australii. W zeszłym roku turniej WTA w Adelajdzie wygrała Iga Świątek. Czy tym razem ponownie powalczy o trofeum?

Nowy początek dla Igi Świątek

W nadchodzącym sezonie mamy oglądać odmienioną Igę Świątek. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek WTA najlepsza polska tenisistka rozstała się z trenerem Piotrem Sierzputowskim i rozpoczęła współpracę z Tomaszem Wiktorowskim. Trener ten przed laty prowadził do sukcesów Agnieszkę Radwańską. Pierwszą z decyzji nowego szkoleniowca jest skupienie się Igi Świątek tylko na rywalizacji singlistek, w związku z tym zrezygnowała, póki co ze startów deblowych. 

W Adelajdzie Polka będzie broniła sporej liczby punktów do rankingu WTA, ponieważ przed rokiem okazała się najlepsza w turnieju otwierającym sezon. Zmagania w Australii rozpoczynają krótkie przetarcie przed najważniejszą imprezą tenisową pierwszego kwartału 2022, czyli Australian Open. Forma naszej najlepszej tenisistki pozostaje wielką niewiadomą, jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że młodą Polkę stać na powtórzenie sukcesu sprzed roku i wygranie turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Polka została rozstawiona w turnieju z numerem 7. 

Mocna obsada turnieju

Rywalizacja w turnieju WTA 500 Adelaide International 1 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na liście startowej jest aż 8 z 10 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek w rankingu WTA. Z pierwszej „dziesiątki” zabraknie tylko Estonki Anett Kontaveit oraz Karoliny Pliskowej, które zmagają się z kontuzjami. Turniej rozegrany zostanie w dniach 2-9 stycznia. Rywalizacja z pierwszego turnieju cyku WTA w sezonie 2021/22 będzie transmitowana na sportowych kanałach Canal Plus. 

Losowanie drabinki turniejowej odbędzie się w najbliższych dniach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...