STS KOD PROMOCYJNY

Martyn Pawelski blisko finału juniorskiego French Open

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaTenisFrench OpenMartyn Pawelski blisko finału juniorskiego French Open

Ależ było blisko! Martyn Pawelski mógł podobnie, jak Iga Świątek zagrać w wielkim finale tenisowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. 17-latek w półfinale juniorskiego French Open przegrał w trzech setach z Belgiem Gillesem Arnaud Bailly 6:1, 1:6., 2:6.

Pawelski to jeden z najbardziej utalentowanych polskich tenisistów młodego pokolenia. Zawodnik Górnika Bytom nie był jednak typowany do grona faworytów juniorskiego French Open. Martyn w drodze do półfinału pokonywał kolejno: Hiszpana Martina Landaluce, Boliwijczyka Juana Carlosa Prado Angelom Meksykanina Rodrigo Pacheco Mendeza.

O finał walczył z Belgiem Arnaud Bailly’em i wszystko układało się doskonale, aż do… popsucia pogody. Zanim zaczął padać deszcz Polak wygrał pierwszego seta 6:1. Przerwa w meczu trwałą dwie godziny, a po powrocie na kort Pawelski nie nie potrafił nawiązać do pierwszej partii. W dwóch kolejnych setach reprezentant biało-czerwonych uległ Belgowi 1:6 i 2:6.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...