Pechowa kontuzja Kamila Majchrzaka tuż przed US Open

Strona głównaTenisUS OpenPechowa kontuzja Kamila Majchrzaka tuż przed US Open

Kamil Majchrzak doznał pechowej kontuzji tuż przed startem US Open. Polak brał udział w turnieju singlowym ATP 250 Winston-Salem Open. W pierwszej rundzie rozpoczął bardzo dobrze i wygrał pierwszego seta z doświadczonym Richardem Gasquetem. Niestety później doznał urazu stopy, który uniemożliwiał mu grę na wysokim poziomie. Ostatecznie Polak zdecydował się na poddanie meczu na początku trzeciego seta ze względu na kontuzję. Do startu US Open już tylko tydzień i występ Majchrzaka w Nowym Jorku stanął pod znakiem zapytania.

Dobry początek meczu z doświadczonym rywalem

Reprezentant Polski w tenisie bardzo dobrze rozpoczął turniej ATP 250 Winston-Salem Open. W pierwszej rundzie trafił na doświadczonego Richarda Gasqueta, który przez wiele lat zaliczany był do najlepszych tenisistów świata. Polak szybko przełamał rywala w pierwszym secie i wyszedł na prowadzenie 3:0. Niestety później Francuz doprowadził do remisu i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W nim lepiej wyglądał Polak, który wygrał 7:5 i wyszedł na prowadzenie 1:0

Pechowa kontuzja i poddanie meczu

Drugi set również rozpoczął się od szybkiego przełamania Kamila Majchrzaka. Niestety później do głosu doszedł Richard Gasquet, który odebrał trzy serwisy Polakowi i wygrał partię 6:2. W międzyczasie kontuzji stopy doznał reprezentant Polski, który pod koniec drugiego seta poprosił o przerwę medyczną. Na niewiele to się zdało. W trzeciej partii zdołał zagrać tylko jednego gema. Ból uniemożliwił mu kontynuację gry. Ostatecznie Kamil Majchrzak zdecydował się na poddanie pojedynku i w drugiej rundzie ATP 250 Winston-Salem zagra Richard Gasquet.

Richard Gasquet (Francja) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:7(5), 6:2, 1:0 i krecz

Czy Majchrzak zagra w US Open?

Do startu US Open pozostał już tylko tydzień. Uraz Kamila Majchrzaka w spotkaniu z Richardem Gasquetem sprawia, że pod znakiem zapytania stanął jego udział w ostatnim w tym roku turnieju wielkoszlemowym. Trzymamy kciuki za to, aby uraz okazał się niegroźny i Polak mógł wziąć udział w US Open.