US Open 2022. Pięcioro Polaków pewnych występu

Autor
Strona głównaTenisUS OpenUS Open 2022. Pięcioro Polaków pewnych występu

US Open zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy nowojorskiego turnieju wielkoszlemowego opublikowali listę zgłoszeniową, z której wiemy, że pewne miejsce w drabince ATP i WTA ma pięcioro reprezentantów Polski.

Nie zabraknie liderki

Na wielkoszlemowym turnieju rozgrywanym w Nowym Jorku nie mogłoby zabraknąć liderki światowego rankingu WTA, czyli Igi Świątek. Lista zgłoszeniowa do US Open tworzona była właśnie na podstawie aktualnego rankingu. Polka może liczyć na rozstawienie, czego raczej nie powinniśmy się spodziewać w sytuacji Magdy Linette i Magdaleny Fręch. Dobrą wiadomością jest jednak to, że Polki pojawią się na wielkoszlemowej imprezie.

Dwóch panów w drabince

W Nowym Jorku zobaczymy też na pewno dwóch tenisistów, a są nimi Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. „Hubi” to aktualna „dwunastka” rankingu, więc podczas wielkoszlemowego turnieju powinien liczyć na rozstawienie. Czy do grona wspomnianych już pięciu reprezentantów Polski dołączy ktoś jeszcze? Tego dowiemy się po zakończonym etapie trzystopniowych kwalifikacji.

US Open rozpocznie się 29 sierpnia, natomiast na 11 września przewidziano zakończenie turnieju.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...