US Open 2022. Pięcioro Polaków pewnych występu

Strona głównaTenisUS OpenUS Open 2022. Pięcioro Polaków pewnych występu

US Open zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy nowojorskiego turnieju wielkoszlemowego opublikowali listę zgłoszeniową, z której wiemy, że pewne miejsce w drabince ATP i WTA ma pięcioro reprezentantów Polski.

Nie zabraknie liderki

Na wielkoszlemowym turnieju rozgrywanym w Nowym Jorku nie mogłoby zabraknąć liderki światowego rankingu WTA, czyli Igi Świątek. Lista zgłoszeniowa do US Open tworzona była właśnie na podstawie aktualnego rankingu. Polka może liczyć na rozstawienie, czego raczej nie powinniśmy się spodziewać w sytuacji Magdy Linette i Magdaleny Fręch. Dobrą wiadomością jest jednak to, że Polki pojawią się na wielkoszlemowej imprezie.

Dwóch panów w drabince

W Nowym Jorku zobaczymy też na pewno dwóch tenisistów, a są nimi Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. „Hubi” to aktualna „dwunastka” rankingu, więc podczas wielkoszlemowego turnieju powinien liczyć na rozstawienie. Czy do grona wspomnianych już pięciu reprezentantów Polski dołączy ktoś jeszcze? Tego dowiemy się po zakończonym etapie trzystopniowych kwalifikacji.

US Open rozpocznie się 29 sierpnia, natomiast na 11 września przewidziano zakończenie turnieju.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...