Polska – Argentyna 3:0. Polacy w półfinale ATP CUP!

Strona głównaTenisPolska - Argentyna 3:0. Polacy w półfinale ATP CUP!

Reprezentacja Polski w tenisie ziemnym mężczyzn pokonała faworyzowanych Argentyńczyków 3:0 i awansowała do półfinału turnieju ATP CUP w Sydney. Nasi reprezentanci kontrolowali przebieg pojedynczych meczów i pewnie wygrali z niewygodnym rywalem. W piątkowym półfinale zagrają z Hiszpanami.

Szybkie singlowe zwycięstwa Majchrzaka i Hurkacza

Pojedynek z Argentyńczykami rozpoczął się od singlowego meczu Kamila Majchrzaka (117. w rankingu ATP), ze zdecydowanie wyżej rozstawionym Federico Delbonisem (44.). Początek meczu nie zwiastował zwycięstwa Polaka, ponieważ już w swoim pierwszym gemie serwisowym został przełamany. Na szczęście szybko się otrząsnął i wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3. Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak w tie-breaku dużo skuteczniejszy był Polak, który wygrał go 7:3.

W drugim meczu dnia na korcie pojawili się Hubert Hurkacz (9.) i Diego Schwartzman (13.). Obaj zawodnicy ostatni sezon zaliczą do najbardziej udanych w swojej karierze, a mecz ten zapowiadał się bardzo wyrównanie. Niespodziewanie nie było tego widać na korcie i od początku do końca gra toczyła się pod dyktando Huberta Hurkacza. Polak wygrał pierwszą partię w mgnieniu oka w stosunku 6:1. Drugi set był bardziej wyrównany, jednak wciąż pod kontrolą Hurkacza, który wygrał 6:4. Już wtedy było wiadomo, że Polacy z kompletem zwycięstw wygrają grupę i awansują do półfinału ATP Cup.

Zwycięstwo deblowe na potwierdzenie przewagi

Ostatnim akordem zmagań w grupie D było deblowe starcie polskiej pary: Jan Zieliński i Szymon Walków z Argentyńczykami Maximo Gonzalezem i Andresem Moltenim. Mecz deblistów okazał się być prawdziwym thrillerem i w obu wygranych przez Polaków setach dochodziło do tie-breaka. Decydujące piłki należały do Polaków, dzięki czemu wygrali ten mecz i całe starcie z Argentyną 3:0.

Polska – Argentyna    3:0

Kamil Majchrzak – Federico Delbonis     2:0 (6:3, 7:6)

Hubert Hurkacz – Diego Schwartzman     2:0 (6:1, 6:4)

Jan Zieliński/Szymon Walków – Maximo Gonzalez/Andreas Molteni    2:0 (7:6, 7:6)

W półfinale z Hiszpanią

Awans do półfinału to wielki sukces polskiej reprezentacji prowadzonej przez Marcina Matkowskiego. W piątek nasi tenisiści zmierzą się z Hiszpanią, która jest jednym z faworytów do zwycięstwa w ATP Cup i w grupie z Chile, Norwegią i Serbią wygrała wszystkie mecze. W drużynie naszych najbliższych rywali występują: Roberto Bautista-Agut (19.), Pablo Carreno-Busta (20.), Albert Ramos-Vinolas (45.), Alejandro Davidovich Fokina (50.), i Pedro Martinez (60.).