STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Szwajcaria rywalem Polski w Billie Jean King Cup

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisSzwajcaria rywalem Polski w Billie Jean King Cup

Reprezentacja polskich tenisistek już wie, z kim przyjdzie jej się zmierzyć w 2024 r. w kwalifikacjach do turnieju finałowego Billie Jean King Cup, żeńskiego odpowiednika Pucharu Davisa. Biało-czerwone zagrają ze Szwajcarkami.

Bez największych gwiazd?

Mecz zostanie rozegrany w dniach 12-13 kwietnia 2024 r. To oznacza, że Iga Świątek (1. WTA) może być wtedy w cyklu przygotowań do turnieju WTA 1000 w Madrycie i nie weźmie udziału w spotkaniu. U naszych przeciwniczek również najprawdopodobniej zabraknie najlepszej zawodniczki – Belinda Bencic (17. WTA) niedawno ogłosiła, że spodziewa się dziecka.

Do kwietnia przyszłego roku pozostało jeszcze sporo czasu, ale w naszej drużynie możemy się spodziewać gry Magdy Linette (24. WTA) i Magdaleny Fręch (63. WTA). Z kolei po stronie szwajcarskiej nie powinno zabraknąć najwyżej notowanej zawodniczki po B. Bencić – Viktorii Golubić (84. WTA).


Czytaj też:


O co zagramy ze Szwajcarkami?

Stawką meczu będzie awans do turnieju finałowego Billie Jean King Cup 2024. Odbędzie się on w dniach 12-17 listopada 2024 r. i weźmie w nim udział 12 drużyn. Cztery z nich są już znane – to Hiszpanki (gospodynie), Czeszki (posiadaczki dzikiej karty), Kanadyjki i Włoszki (para finalistów z tego roku). Pozostała „ósemka” zostanie wyłoniona z kwietniowej rundy eliminacyjnej.

Pary rundy eliminacyjnej Billie Jean King Cup 2024:

  • Szwajcaria (2) – Polska
  • Australia (1) – Meksyk
  • Francja (3) – Wielka Brytania
  • USA (4) – Belgia
  • Japonia – Kazachstan (5)
  • Brazylia – Niemcy (6)
  • Słowacja (7) – Słowenia
  • Ukraina – Rumunia (8)

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Bonus powitalny - Gotowi na Sport

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! United Cup Iga Świątek...