STS KOD PROMOCYJNY

Popis Igi Świątek w 1/8 turnieju w Dausze. Daria Kasatkina była bezradna

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisPopis Igi Świątek w 1/8 turnieju w Dausze. Daria Kasatkina była bezradna

Prawdziwy popis gry w tenisa ziemnego zaprezentowała 20-letnia Iga Świątek w 1/8 turnieju WTA 1000 w katarskiej Dausze. Na tym etapie Polka po raz trzeci w ostatnich tygodniach spotkała się z Rosjanką Darią Kasatkiną i po raz trzeci wygrała. Tym razem różnica między zawodniczkami była największa, a rywalka Polki była bezradna na korcie. Cały mecz potrwał niewiele ponad godzinę i Iga Świątek zameldowała się w ćwierćfinale. Tam spotka się z turniejową jedynką Aryną Sabalenką z Białorusi, która zajmuje 2. miejsce w rankingu WTA. 

Pełna kontrola boiskowych wydarzeń

W dotychczasowych dwóch tegorocznych spotkaniach pomiędzy Igą Świątek i Darią Kasatkiną zawsze górą była Polka, która wygrywała w dwóch setach. Podobnego przebiegu spotkania spodziewaliśmy się również tym razem i się nie zawiedliśmy. Zaskakująca może być jednak łatwość, z jaką zajmująca 8. miejsce w rankingu WTA Polka poradziła sobie z 28. na świecie Rosjanką. Początek meczu rozpoczął się zgodnie z planem, a Iga Świątek prowadziła 2:0 po przełamaniu. Po chwili mieliśmy przełamanie zwrotne i na korcie znów było remisowo. Wydaje się, że kluczowy dla losów pierwszego seta i całego pojedynku był piąty gem. Wówczas Polka obroniła dwa breakpointy. Chwilę po tym szybko przełamała Kasatkinę i do końca seta nie oddała tej przewagi. Partia zakończyła się zwycięstwem Świątek 6:3. 

Wydarzenia z pierwszego seta całkowicie podłamały Rosjankę i jeszcze bardziej uskrzydliły rozpędzoną tego dnia Igę Świątek. Drugi set to prawdziwy popis naszej reprezentantki, która wygrała 6:0. W całym drugim secie Daria Kasatkina zdobyła tylko siedem pojedynczych punktów, co wskazuje na ogromną różnicę, jaką widzieliśmy. Tak naprawdę 20-letnia Polka zmiotła z kortu swoją rywalkę i może szykować się do meczu ćwierćfinałowego z faworytką turnieju Aryną Sabalenką. Spotkanie to zaplanowano wstępnie na czwartek 24 lutego. Powinno rozpocząć się około godziny 18:30. 

Iga Świątek – Daria Kasatkina    2:0 (6:3, 6:1)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...