Kolejne przekonujące zwycięstwo. Iga Świątek w półfinale Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenKolejne przekonujące zwycięstwo. Iga Świątek w półfinale Roland Garros

Iga Świątek odniosła kolejne błyskawiczne zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros. W ćwierćfinale w zaledwie godzinę w dwóch setach pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą. Spotkanie od początku do końca układało się po myśli liderki rankingu WTA i zakończyło się wynikiem 6:0, 6:2. Iga Świątek jest już w półfinale turnieju French Open i pozostaje w walce o obronę tytułu. W półfinale zagra z Amerykanką Coco Gauff.

Błyskawiczna wygrana Igi Świątek w ćwierćfinale Roland Garros

Liderka rankingu WTA Iga Świątek (1. WTA) kontynuuje zwycięską serię spotkań na kortach ziemnych. W ćwierćfinale Roland Garros Polka trafiła na Czeszkę Marketę Vondrousovą (6. WTA). Spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku. Ten jednak od początku toczył się pod dyktando Igi Świątek. Pierwszy set był jej prawdziwym popisem. Nie dała rywalce ani jednego gema. Polka wygrała 6:0 i ponownie pokazała moc. Emocje mieliśmy tylko w czwartym gemie, gdy Czeszka dzielnie się broniła. Iga Świątek złamała jej opór i wykorzystała piątego breakpointa

Drugi set miał nieco inny przebieg. Tym razem Marketa Vondrousova zdołała wygrać dwa gemy. Wyrównany przebieg gry oglądaliśmy tylko w dwóch pierwszych gemach. Później Iga Świątek przejęła inicjatywę i wywalczyła przełamanie, wychodząc na 4:1. Wówczas rywalka zdobyła kolejnego gema. Dwa kolejne znów padły łupem Polki, która zamknęła partię 6:2 i błyskawicznie wygrała cały mecz. Potrzebowała godziny, aby zwyciężyć Marketę Vondrousovą i zameldować się w półfinale Roland Garros. Dla Polki to już 17. z rzędu zwycięstwo w cyklu WTA

Iga Świątek (Polska, 1) – Marketa Vondrousova (Czechy, 5) 6:0, 6:2

Coco Gauff na drodze do finału

Iga Świątek zna już swoją rywalkę w półfinale Roland Garros. Będzie nią Amerykanka Coco Gauff (3. WTA), która w ćwierćfinale po trzech setach pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur (9. WTA). Faworytką do awansu do finału będzie Polka, która broni tytułu w Roland Garros. Do tej pory obie tenisistki grały ze sobą 11 razy. Iga Świątek ma świetny bilans 10-1. Trzymamy kciuki za to, aby w półfinale French Open dołożyła kolejne zwycięstwo nad niewygodną Amerykanką.