Szymon Kielan w finale deblowym turnieju ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023

Strona głównaTenisSzymon Kielan w finale deblowym turnieju ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023

Z dobrej strony w turnieju ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023 pokazał się Szymon Kielan, który dotarł do finału gry podwójnej. Młody Polak tworzył parę deblową ze Słowakiem Milosem Karolem. Byli rozstawieni z numerem pierwszym i bez problemu awansowali do wielkiego finału. Niestety tam lepsi od nich okazali się Czesi Matyas Cerny i Daniel Paty. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 3:6. Najdalej w singlu do ćwierćfinału dotarli Aleksander Orlikowski i Filip Pieczonka.

Droga do finału Szymona Kielana

Szymon Kielan i Słowak Milos Karol należeli do faworytów turnieju ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023. Grali jako najwyższej rozstawiona para deblowa. W I rundzie po niezwykle zaciętym boju w trzech setach pokonali niemiecko-grecki duet Edison Ambarzumjan i Stephanos Schinas. Spotkanie zakończyło się dopiero 11:9 w super tie-breaku. Zdecydowanie łatwiej było w ćwierćfinale. Tam Kielan i Karol bez większych problemów w dwóch setach pokonali 6:4, 6:4 Polaków Adama Majchrzaka i Kacpra Dworaka. Dzięki temu awansowali do półfinału. 

Pojedynek o finał to kolejny trzysetowy dreszczowiec. Znów gra toczyła się punkt za punkt. Tym razem Kielan i Karol w super tie-breaku pokonali 10:8 polski duet Yanna Wojcika i Piotra Pawlaka. Dzięki temu zameldowali się w wielkim finale. Tam czekali na nich Czesi Matyas Cerny i Daniel Paty. Niestety pojedynek o tytuł od początku toczył się pod dyktando rywali. Punktowali oni błędy Szymona Kielana i Milosa Karola. Dzięki temu bez większych problemów wygrali 6:3, 6:3 i to oni cieszą się ze zdobycia tytułu deblowego ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023.

Szymon Kielan (Polska, 1.) / Milos Karol (Słowacja, 1.) – Matyas Cerny (Czechy) / Daniel Paty (Czechy) 3:6, 3:6

Dwóch Polaków w ćwierćfinale singla

Równolegle do turnieju gry podwójnej toczyła się walka w singlu. Tam najlepiej z Polaków zaprezentowali się kwalifikant Filip Pieczonka i Aleksander Orlikowski, który otrzymał od organizatorów dziką kartę. Obaj awansowali do ćwierćfinału, dzięki czemu w najnowszym zestawieniu 21 sierpnia powrócą do rankingu ATP.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Rugbiści BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki mistrzami Polski

Zawodnicy BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zostali mistrzami Polski w rugby w sezonie 2022/23. W wielkim finale zespół ten po emocjonującym spotkaniu pokonał 12:8 Ogniwo...

Najlepsi strzelcy w historii reprezentacji Polski. „Lewy” będzie rządził wiecznie?

W obecnych czasach na hasło “najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski” przychodzi jeden odzew: Robert Lewandowski. Nic dziwnego, “Lewy” dzierży ten tytuł już od...