STS KOD PROMOCYJNY

Trochę zabrakło. Magdalena Fręch odpadła w II rundzie Roland Garros

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFrench OpenTrochę zabrakło. Magdalena Fręch odpadła w II rundzie Roland Garros

Niestety zakończyła się przygoda Magdaleny Fręch z turniejem wielkoszlemowym Roland Garros. Polka w dwóch setach przegrała z Kamillą Rachimową z Rosji i odpadła w II rundzie. Spotkanie od początku układało się po myśli rywalki, która kontrolowała pierwszego i drugiego seta. Ostatecznie Magdalena Fręch przegrała 3:6, 4:6. Wiele wskazuje jednak na to, że i tak zanotuje duży awans w rankingu WTA. Nie jest wykluczone, że osiągnie najlepszy wynik w swojej dotychczasowej karierze. 

Dwusetowa porażka z Rosjanką

Przed meczem II rundy French Open mogliśmy mieć nadzieję na to, że Magdalena Fręch (88. WTA) przeciwstawi się rywalce i powalczy o awans do III rundy. Bukmacherzy wskazywali nawet Polkę jako nieznaczną faworytkę. Obie tenisistki zajmują zbliżone miejsce w rankingu WTA, więc spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku. Niestety od początku mecz lepiej układał się dla Kamilli Rachimowej (82. WTA). Szybko przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Później obie przełamały się po razie, jednak wciąż z przodu była rywalka. Z taką przewagą Rosjanka zakończyła seta 6:3. 

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Tu również Rachimowa przełamała przy pierwszej możliwej okazji i wyszła na prowadzenie 2:0. Później ponownie odebrała Polsce podanie i zrobiło się 4:1. Choć Magdalena Fręch walczyła do końca, to jednak stać ją było tylko na nieznaczne poprawienie wyniku. Przegrała 4:6 i na II rundzie zakończyła swój udział w tegorocznym Roland Garros. Tym razem Rosjanka okazała się zbyt mocna. 

Kamilla Rachimowa – Magdalena Fręch (Polska) 6:3, 6:4

Magdalena Fręch z awansem w rankingu WTA

Dobry występ Magdaleny Fręch w Paryżu przełoży się na poprawę jej miejsca w rankingu WTA. Do tej pory najwyżej była na 82. pozycji. Wiele wskazuje na to, że teraz wskoczy do ósmej dziesiątki. W rankingu live zajmuje obecnie 75. miejsce. Szansę na jej wyprzedzenie ma jeszcze kilka zawodniczek. Mimo wszystko wydaje się, że niżej niż w okolicach 80. miejsca Magdalena Fręch nie wyląduje. Obecnie zawodniczka ta znajduje się w naprawdę dobrej dyspozycji i powinna potwierdzić to w kolejnych turniejach.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...