Trzysetowy pojedynek i awans Magdy Linette do III rundy Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonTrzysetowy pojedynek i awans Magdy Linette do III rundy Wimbledonu

Magda Linette po trzysetowym i wyrównanym pojedynku pokonała Czeszkę Barborę Strycovą i awansowała do III rundy turnieju wielkoszlemowego Wimbledon. Dla Polki to trzeci awans do III rundy w historii jej występów w Londynie. Teraz stanie przed szansą na pierwszy awans do 1/8 finału. Jej kolejną rywalką będzie lepsza Szwajcarka Belinda Bencić.

Zacięty bój z doświadczoną deblistką

Zdecydowaną faworytką meczu II rundy Wimbledonu była Magda Linette (24. WTA). Wszystko dlatego, że Polka mierzyła się z doświadczoną Czeszką Barborą Strycovą (623. WTA). Tenisistka ta przed laty była znakomitą deblistką, jednak w singlu szło jej znacznie gorzej. Co ciekawe, w 2019 roku wygrała Wimbledon w grze podwójnej. Mecz II rundy nieco lepiej rozpoczęła Strycova, która jako pierwsza przełamała. Na szczęście na odpowiedź Magdy Linette nie musieliśmy długo czekać. Do końca pierwszej partii oglądaliśmy jeszcze kilka przełamań, jednak ostatecznie Polka wygrała seta 6:4

Wydawało się, że w drugim secie faworyzowana Polka pójdzie za ciosem. Niestety tak się nie stało. Doświadczona Czeszka dotrzymywała kroku Magdize Linette i ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim skuteczniejsza była Strycova i wygrała 8:6. O awansie do III rundy decydował trzeci set. Na szczęście w nim Polka od początku wzięła sprawy w swoje ręce. Szybko przełamała po raz pierwszy, a po chwili wyszła na prowadzenie 3:1. Później Magda Linette kontrolowała przebieg seta i wygrała go 6:3. Dzięki temu po raz trzeci w karierze awansowała do III rundy Wimbledonu

Magda Linette (Polska, 23) – Barbora Strycova (Czechy) 6:4, 6:7(6), 6:3

Z kim zagra Magda Linette w III rundzie?

Za sprawą Magdy Linette Polacy w Wimbledonie kontynuują dobrą serię. Wcześniej do III rundy singla awansowali również Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Kolejną rywalką Magdy Linette w Wimbledonie będzie doświadczona i utytułowana Szwajcarka Belina Bencić (14. WTA). Faworytką tego meczu wydaje się być Bencić, jednak Polkę stać na sprawienie niespodzianki i osiągnięcie pierwszego w historii awansu do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego w Londynie. Ich mecz wstępnie zaplanowano na sobotę 8 lipca.