Koncertowa gra Igi Świątek i błyskawiczny awans do 1/8 finału US Open

Strona głównaTenisUS OpenKoncertowa gra Igi Świątek i błyskawiczny awans do 1/8 finału US Open

Iga Świątek potrzebowała zaledwie 50 minut, aby pokonać Słowenkę Kaję Juvan i awansować do 1/8 finału tegorocznego US Open. Liderka światowego rankingu zagrała koncertowo i nie dała rywalce żadnych szans. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, 6:1. Dla Igi Świątek to trzecie zwycięstwo w karierze nad Juvan, z którą się przyjaźni. Teraz Polka może spokojnie czekać na wyłonienie swojej kolejnej przeciwniczki. W IV rundzie US Open zagra z Jeleną Ostapenko z Łotwy lub Bernardą Perą ze Stanów Zjednoczonych.

Ekspresowe zwycięstwo Igi Świątek

W III rundzie US Open 2023 byliśmy świadkami ekspresowego zwycięstwa Igi Świątek (1. WTA). Polka rywalizowała ze swoją przyjaciółką Słowenką Kają Juvan (145. WTA). Ze względu na rozstawienie i historię dotychczasowych pojedynków zdecydowaną faworytką była Świątek. Od początku potwierdzało się to na korcie. Pierwszy set to prawdziwy popis naszej tenisistki. Nie pozwoliła rywalce na zdobycie ani jednego gema i skończyło się 6:0 w zaledwie 24 minuty. W całej pierwszej partii Kaja Juvan wygrała tylko dziewięć małych punktów.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Ponownie od początku do końca na korcie niepodzielnie rządziła Iga Świątek. Młoda raszynianka rozpoczęła od przełamania i wyszła na prowadzenie 3:0. Wówczas jedynego gema w tym meczu wywalczyła Kaja Juvan. Kolejne trzy padły łupem Igi Świątek, która pewnie wygrała 6:1, a cały mecz 2:0. Potrzebowała do tego zaledwie 50 minut. To jedno z najszybszych zwycięstw Igi Świątek w turniejach wielkoszlemowych. Co ciekawe, w drugiej partii Kaja Juvan wygrała tylko siedem małych punktów.

Iga Świątek (Polska, 1) – Kaja Juvan (Słowenia, Q) 6:0, 6:1

Z kim Iga Świątek zagra w 1/8 finału US Open?

Szybkie zwycięstwo i awans do 1/8 finału US Open sprawiło, że Iga Świątek ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej przeciwniczki. W następnej rundzie turnieju wielkoszlemowego w Nowym Jorku zagra z lepszą z rywalizacji Łotyszki Jeleny Ostapenko (21. WTA) z Amerykanką Bernardą Perą (73. WTA). Faworytką jest Ostapenko, jednak Pera również ma realne szanse na zwycięstwo. Iga Świątek w US Open broni tytułu wywalczonego przed rokiem i niezależnie od tego z kim zagra, będzie faworytką.