Wielki mecz Magdaleny Fręch. Jest II runda Roland Garros

Strona głównaTenisFrench OpenWielki mecz Magdaleny Fręch. Jest II runda Roland Garros

Kapitalne spotkanie rozegrała Magdalena Fręch. Zmiotła z kortu rozstawioną Chinkę Shuai Zhang i awansowała do II rundy turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Spotkanie potrwało zaledwie 49 minut, a Polka wygrała 6:1, 6:1. To jeden z najlepszych występów w karierze Magdaleny Fręch, która w pełni zasłużenie awansowała do II rundy French Open w Paryżu. Tam zagra z Rosjanką Kamillą Rachimową i nie jest bez szans na awans do III rundy.

Jednostronne spotkanie w Paryżu

Spotkanie Magdaleny Fręch (87. WTA) i Chinki Shuai Zhang (30. WTA) było jednym z pierwszych, które rozegrano w tegorocznym Roland Garros. Od początku Polka przejęła inicjatywę na korcie. Szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Wówczas jedynego gema w tym secie zdobyła Chinka. Kolejne trzy padły łupem rozpędzonej Magdaleny Fręch. Pierwszy set potrwał zaledwie 20 minut i zakończył się wynikiem 6:1

Bardzo podobny przebieg miała druga partia. Tym razem Magdalena Fręch zanotowała trzy przełamania z rzędu i szybko zrobiło się 5:0. Dopiero wtedy Shuai Zhang próbowała nawiązać jakąkolwiek rywalizację. W szóstym gemie Magdalena Fręch nie wykorzystała trzech piłek meczowych i ostatecznie straciła swoje podanie. Na szczęście chwilę później zrewanżowała się Chince i wygrała gema przy jej podaniu. Cały mecz zakończyła wynikiem 6:1, 6:1 i odniosła jedno z największych zwycięstw w swojej karierze. Bez problemu pokonała rozstawioną z numerem 29 rywalkę i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Roland Garros.

Shuai Zhang (Chiny, 29) – Magdalena Fręch (Polska) 1:6, 1:6

Czas na spotkanie z Rachimową

W II rundzie French Open Magdalena Fręch zmierzy się z Rosjanką Kamillą Rachimową (85. WTA). Ta w pierwszym meczu w dwóch setach poradziła sobie z kwalifikantką z Czech Sarą Bejlek. W II rundzie dojdzie do meczu tenisistek, które zajmują podobne pozycje w rankingu WTA. Do tej pory grały ze sobą trzykrotnie. Dwa ostatnie mecze wygrała Rosjanka. Jedyne zwycięstwo Polki miało miejsce w styczniu 2020 roku. Liczymy na to, że w Paryżu Magdalena Fręch dołoży drugą wygraną i awansuje do III rundy Roland Garros.