Wielkie zwycięstwo Igi Świątek. Polka wygrała turniej w Dausze

Strona głównaTenisWielkie zwycięstwo Igi Świątek. Polka wygrała turniej w Dausze

Iga Świątek odniosła jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej karierze. Młoda Polka wygrała turniej WTA rangi 1000 w katarskiej Dausze, dzięki czemu w najnowszym zestawieniu WTA przesunie się z 8. na 4. pozycję, czym wyrówna swój najlepszy wynik w karierze. W wielkim finale nie dała żadnych szans bardziej doświadczonej Estonce Anett Kontaveit, która w ostatnich miesiącach należy do najlepszych tenisistek świata. Finał to prawdziwy popis 20-letniej Igi Świątek, która pozwoliła rywalce na zdobycie tylko dwóch gemów.

Spektakularny mecz reprezentantki Polski

Bez dwóch zdań był to jeden z najlepszych meczów w dotychczasowej karierze Igi Świątek. Przed meczem delikatną faworytką ekspertów i bukmacherów była 26-letnia Anett Kontaveit, jednak na korcie zupełnie nie było tego widać. Od początku sprawy w swoje ręce wzięła Iga Świątek. Pierwszy set rozpoczął się jeszcze spokojnie. Na tablicy wyników było 2:2, a obie tenisistki miały na koncie już po jednym przełamaniu. Od tego momentu jednak widzieliśmy znaczną przewagę Polki, która wygrała cztery kolejne gemy seta i zakończyła go wynikiem 6:2. Co ciekawe w swoich gemach serwisowych pozwoliła rywalce na 3 breakpointy, jednak za każdym razem umiejętnie się broniła.

Porażka w pierwszym secie podłamała Anett Kontaveit. Z drugiej strony Iga Świątek zyskała jeszcze więcej pewności siebie, co demonstrowała w kolejnych piłkach. Już w pierwszym gemie przełamała starszą rywalkę, a za chwilę dołożyła pewne zwycięstwo przy swoim serwisie. Ostatecznie w drugim secie Estonka miała tylko jedną piłkę na wygranie gema, jednak jej nie wykorzystała. Set do zera został wygrany przez rozpędzoną Polkę, która tym samym sięgnęła po 4 tytuł WTA w swojej karierze. Dzięki temu ponownie awansuje na 4. miejsce w rankingu WTA i znacznie zbliży się do wyprzedzających jej zawodniczek. Polka zasłużenie wygrała turniej Qatar TotalEnergies Open 2022. Finał potrwał niewiele ponad godzinę.

Iga Świątek – Anett Kontaveit     2:0 (6:2, 6:0)