Wygrana Chwalińskiej i porażka Kawy w eliminacjach do French Open

Autor
Strona głównaTenisFrench OpenWygrana Chwalińskiej i porażka Kawy w eliminacjach do French Open

Polskie tenisistki rozpoczęły kwalifikacje do French Open, wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Paryżu. Z kortów Rolanda Garrosa przyszły do nas dwie wiadomości – dobra i zła. Maja Chwalińska gra dalej, ale niestety już w I rundzie swój udział w eliminacjach zakończyła Katarzyna Kawa.

Miła niespodzianka

Maja Chwalińska do wtorkowego meczu przystępowała nie będąc faworytką. Jej przeciwniczka, Włoszka Lucrezia Stefanini jest sklasyfikowana o ponad 200 miejsc wyżej w rankingu WTA. Wynik sprawił jednak, że można było odnieść zupełnie odwrotne wrażenie. Polka pewnie zwyciężyła w dwóch setach – 6:2, 6:1. W kolejnej rundzie zagra z Rosjanką Marią Timofiejewą.

Porażka w trzech setach

Niestety, polscy kibice tenisa nie mogli osiągnąć pełni szczęścia, bo na tym samym etapie gry z eliminacjami pożegnała się Katarzyna Kawa, która przegrała z Kanadyjką azjatyckiego pochodzenia Carol Zhao. Pierwsze dwa sety były wyrównane, Polka przegrała pierwszego z nich 4:6, by w następnym zwyciężyć po zaciętej walce 7:5. Niestety, w ostatniej partii zdecydowanie lepsza była Zhao, która wygrała 6:1 i zakończyła mecz.

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...