Duży sukces Zielińskiego. Polak zagra o tytuł miksta w Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenDuży sukces Zielińskiego. Polak zagra o tytuł miksta w Australian Open

Jan Zieliński w parze z Tajwanką Su-Wei Hsieh awansowali do turnieju gry mieszanej Australian Open 2024 w Melbourne. Duet ten w półfinale w dwóch setach pokonał Australijczyków Jaimee Fourlis i Andrew Harrisa, którzy grali z dziką kartą. Tym samym Jan Zieliński powetował sobie porażkę w ćwierćfinale debla, której doznał kilka godzin wcześniej. Zieliński i Hsieh o tytuł zagrają z amerykańsko-brytyjskim duetem Desirae Krawczyk i Neal Skupski.

Jan Zieliński z drugim finałem Australian Open

Przed rokiem Jan Zieliński dotarł do finału debla w Australian Open. Tym razem wynik ten powtórzył w turnieju gry mieszanej. W Melbourne tworzy duet z Su-Wei Hsieh z Tajwanu. Grają jako rozstawieni z numerem trzy. Od początku spisują się bardzo dobrze. Bez większych problemów pokonali kilka innych par i awansowali do półfinału. W nim mierzyli się z grającymi z dziką kartą Jaimee Fourlis i Andrew Harrisem z Australii. Stawką tego meczu był finał turnieju miksta.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszym secie pierwsi przełamali Australijczycy, którzy wyszli na 6:5. Serwowali na zwycięstwo. Wówczas polsko-tajwański duet zanotował przełamanie zwrotne i mieliśmy tie-breaka. W nim Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh obronili trzy piłki setowe i wygrali 10:8. Dodało im to wiatru w żagle, ponieważ w drugiej partii zagrali zdecydowanie lepiej i zdominowali swoich rywali. Szybko wypracowali sobie przewagę dwóch przełamań. Przy stanie 5:1 nie wykorzystali jeszcze dwóch piłek meczowych, ale chwilę później przy swoim serwisie przypieczętowali zwycięstwo 6:2. W ten sposób awansowali do wielkiego finału.

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Jan Zieliński (Polska, 3) – Jaimee Fourlis (Australia, WC) / Andrew Harris (Australia, WC) 7:6(8), 6:2

Z kim zagrają o tytuł?

W wielkim finale turnieju gry mieszanej Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zagrają z duetem rozstawionym w Melbourne z numerem drugim. Po drugiej stronie kortu staną Amerykanka Desirae Krawczyk i Brytyjczyk Neal Skupski. Spotkanie finałowe zaplanowano na piątek. Faworytami wydają się być rywale, którzy na koncie mają m.in. dwa triumfy w Wimbledonie. Jana Zielińskiego i Su-Wei Hsieh stać jednak na włączenie się do walki o tytuł.