Jan Zieliński i Hugo Nys w 1/8 finału Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenJan Zieliński i Hugo Nys w 1/8 finału Australian Open

Zeszłoroczni finaliści Jan Zieliński i Hugo Nys właśnie awansowali do 1/8 finału debla Australian Open. W II rundzie w trzech setach pokonali gospodarzy Maxa Purcella i Jordana Thompsona. Była to powtórka z zeszłego roku, gdy oba duety również spotkały się na tym etapie turnieju i wtedy też lepsi okazali się Zieliński i Nys. W kolejnej rundzie zmierzą się z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem.

Zieliński i Nys po raz kolejni lepsi od Australijczyków

Tegoroczny turniej Australian Open ma bardzo duże znaczenie dla Jana Zielińskiego i Monakijczyka Hugo Nysa. Jest to związane z tym, że w zeszłym roku duet ten dotarł do finału i w bieżącej kampanii broni sporej liczby punktów rankingowych. Rozstawiony z numerem siódmym debel w I rundzie w trzech setach pokonał parę James McCabe i Dane Sweeny z Australii. W II rundzie czekał ich kolejny bój z gospodarzami. Tym razem z duetem, który doskonale znali z zeszłorocznych zmagań.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Zielińskiego i Nysa. Przełamali przy pierwszej możliwej okazji i wypracowali sobie solidną zaliczkę. Okazało się, ze jedno przełamanie wystarczyło do wygrania seta 6:3. W drugiej partii Max Purcell i Jordan Thompson zagrali bardziej uważnie. Nie dali się przełamać i doszło do tie-breaka. W nim niesieni dopingiem kibiców Australijczycy wygrali 7:5. O awansie do III rundy decydował trzeci set. Ten od początku do końca prowadzony był pod dyktando Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Pewnie wygrali 6:1 i grają dalej w Australian Open 2024.

Hugo Nys (Monako, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) – Max Purcell (Australia) / Jordan Thompson (Australia) 6:3, 6:7(5), 6:1

Z kim zagrają o ćwierćfinał?

Jan Zieliński i Hugo Nys znają już swoich kolejnych przeciwników. O ćwierćfinał zagrają z rozstawionymi z 11. Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem. To bardzo doświadczona para deblowa. Do tej pory jednak polsko-monakijski duet ani razu się z nią nie mierzył. O awans do kolejnej rundy będzie trudno, jednak Jan Zieliński i Hugo Nys z pewnością nie stoją na straconej pozycji.