Finał w Genewie bez Zielińskiego i Nys

Strona głównaTenisFinał w Genewie bez Zielińskiego i Nys

Jan Zieliński i Hugo Nys nie zagrają w finale turnieju ATP 250 w szwajcarskiej Genewie. Rozstawieni z jedynką debliści przegrali w dwóch setach Marcelo Arevalo z Salwadoru i Mate Paviciem z Chorwacji. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak w decydujących momentach to rywale byli skuteczniejsi. To oni powalczą o tytuł w Geneva Open. Jan Zieliński i Hugo Nys mają chwilę na złapanie oddechu przed wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu.

Nie będzie drugiego triumfu w tym sezonie

Do tej pory sezon ten jest bardzo solidny w wykonaniu Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Duet ten wspólnie wygrał turniej ATP 500 w Acapulco. Do tego doszło kilka dobrych występów w innych zawodach, w tym finał w Barcelonie. Tuż przed startem wielkoszlemowego Roland Garros Jan Zieliński i Hugo Nys zdecydowali się na udział w turnieju w Genewie. Po dwóch emocjonujących meczach awansowali do półfinału. Rozstawieni z jedynkę debliści grali z turniejową trójką, czyli Marcelo Arevalo z Salwadoru i Mate Paviciem z Chorwacji.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Jako pierwsi przełamali rywale, którzy w pierwszym secie prowadzili już 3:1. Wówczas Zieliński i Nys doprowadzili do remisu 3:3. Niestety później znów przyszło przełamanie dla rywali. Okazało się decydujące i to Arevalo i Pavić zamknęli premierową partię 6:4. Drugi set miał nieco inny przebieg. Tym razem w całym secie oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. Niestety znów na korzyść przeciwników. W siódmym gemie odebrali oni serwis polsko-monakijskiemu duetowi. Zbudowali cenną przewagę, której już nie oddali. Znów skończyło się 6:4. W ten sposób Zieliński i Nys pożegnali się z turniejem Geneva Open na etapie półfinału

Jan Zieliński (Polska, 1) / Hugo Nys (Monako, 1) – Marcelo Arevalo (Salwador, 3) / Mate Pavić (Chorwacja, 3) 4:6, 4:6

Czas na Roland Garros

Teraz Jan Zieliński i Hugo Nys udadzą się do Paryża. Już za kilka dni rozpoczną walkę w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros na kortach ziemnych. Do zawodów przystąpią jako szósta para w rankingu ATP Doubles Race. To zestawienie, które decyduje o awansie do kończącego sezon ATP Finals. Awans do tego turnieju to z pewnością jeden z celów Jana Zielińskiego i Hugo Nysa na ten sezon.