Iga Świątek nie do zatrzymania! Jest już w półfinale French Open!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaTenisFrench OpenIga Świątek nie do zatrzymania! Jest już w półfinale French Open!

Iga Świątek kontynuuje marsz po trzecie zwycięstwo w karierze na kortach Rolanda Garrosa. W ćwierćfinale turnieju Polka pewnie pokonała Amerykankę Coco Gauff 6:4, 6:2.

Walka od samego początku

Zgodnie z przewidywaniami, rozstawiona z numerem 6 przeciwniczka postawiła Idze o wiele trudniejsze warunki od tenisistek, z którymi mierzyła się w poprzednich rundach. Choć w pierwszym secie Polka szybko wygrała gema przy serwisie Gauff, to od razu mieliśmy do czynienia z odwrotną sytuacją, a następnie wyrównaniem stanu gry na 3:3. Kolejne przełamanie nastąpiło w kluczowym momencie seta, przy wyniku 5:4 dla Igi i serwisie Amerykanki. Polka wygrała tego gema na sucho, co w rezultacie dało jej wygraną w pierwszej partii.

Drugi set pewniejszy

Kibice zgromadzeni na korcie w Paryżu i przed telewizorami oglądali mniej dramaturgii w drugiej części meczu. Co prawda przy stanie 1:1 Świątek musiała bronić trzech break pointów, jednak udało jej się utrzymać własne podanie. Od remisu 2:2 Polka weszła na wyższy poziom, wygrywając cztery kolejne gemy, a w rezultacie drugiego seta 6:2 i cały mecz.

Z kim w półfinale?

Iga Świątek już wie, z kim zagra w meczu o finał French Open 2023. Rywalką Polki będzie spisująca się świetnie w Paryżu Brazylijka Beatriz Haddad Maia (rozstawiona z numerem 14.). Mecz zaplanowano na 8 czerwca popołudniu jako drugi półfinał w kolejności. W tym pierwszym Białorusinka Aryna Sabalenka (2) zagra z nierozstawioną Czeszką, Karoliną Muchovą.