STS KOD PROMOCYJNY

Agata Barwińska i Julia Damasiewicz wysoko w klasyfikacji po drugim dniu regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoAgata Barwińska i Julia Damasiewicz wysoko w klasyfikacji po drugim dniu regat...

Polscy żeglarze kontynuują starty w regatach Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Po drugim dniu zmagań na wysokiej czwartej pozycji w klasie ILCA 6 plasuje się Agata Barwińska. Do liderki traci tylko 6 punktów i na pewno powalczy o podium w wyścigach finałowych. Dobry start zanotowała także Julia Damasiewicz, która po pierwszych czterech wyścigach w Formule Kite również jest czwarta i traci tylko 4 punkty do liderki. Jak idzie pozostałym biało-czerwonym?

Agata Barwińska coraz bliżej podium

Polska żeglarka Agata Barwińska świetnie prezentuje się podczas pierwszych dni regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Po czterech wyścigach zajmuje 4. miejsce i ma 6 punktów straty do prowadzącej Kanadyjki Sarah Douglas z Ashbridge’s Bay Yacht Club. Polka na co dzień trenuje w MOS Iława i u wybrzeży Majorki raz wygrała, raz była druga i dwukrotnie dopływała na 6. miejscu w swojej grupie. Aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy ma tyle samo punktów co zajmująca 3. miejsce Maxime Jonker z Holandii. Podium jest na wyciągnięcie ręki. W tej samej klasie na 24. miejscu znajduje się Wiktoria Gołębiowska, dla której najlepszy indywidualny start to 9. miejsce. 

Dobry początek Julii Damasiewicz

Bardzo dobry początek w Formule Kite zanotowała Julia Damasiewicz. Pływająca na co dzień w AZS Sailing Team Poznań żeglarka zajmowała kolejno: 4, 4, 4 i 10 miejsce i plasuje się obecnie na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej. Do podium Polka traci tylko punkt, a do liderującej Brytyjki Ellie Aldridge 4 punkty. Na dalszych miejscach plasują się: Izabela Satrjan (21.), Magdalena Woyciechowska (23.), Julia Morkowska (27.) oraz Dominika Sawicka (32.). 

Wśród mężczyzn w Formule Kite najwyżej z Polaków na 14. miejscu jest Jakub Jurkowski. Miejsce pozostałych biało-czerwonych to: 21. Maksymilian Żakowski, 31. Jan Marciniak, 35. Błażej Ożóg i 42. Michał Wojciechowski. 

Jak idzie pozostałym Polakom?

W 51. edycji regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca mamy liczne grono Polaków. W klasie iQFoil wśród kobiet startują: Maja Dziarnowska (11.), Maja Kuchta (20.) i Zofia Noceti-Klepacka (30.). Piotr Malinowski w klasie ILCA 7 zajmuje dopiero 120. miejsce. Pięć polskich par rywalizuje w klasie 470 mikstów. Niestety zajmują w niej dalsze miejsca: Julia Oleksiuk i Rafał Pogorzelski (40.), Franciszek Borys i Zofia Korsak (41.), Bartek Szlija i Agnieszka Pawłowska (44.), Weronika Jaroszek i Filip Zalewski (53.) oraz Oliwia Laskowska i Kacper Paszek (59.). 

Kolejnych reprezentantów mamy w klasie 49erFX, która swoje starty rozpoczęła dopiero 5 kwietnia. Na 21. miejscu znajdują się w niej Jacek Piasecki i Łukasz Przybytek. Dalsze miejsca zajmują: Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (23.), Maciej Krusiec i Adam Głogowski (32.), Łukasz Machowski i Tytus Butowski (36.), Szymon Wierzbicki i Domonik Buksak (61.). W klasie FX na 12. miejscu są Sandra Jankowiak i Aleksandra Melzacka. Hanna Rejchert i Gabriela Czapska zajmują 24. miejsce, a Zuzanna Mróz i Marcelina Korszon 43. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...