Agata Barwińska na czele klasy ILCA 6 w najnowszym rankingu World Sailing

Strona głównaŻeglarstwoAgata Barwińska na czele klasy ILCA 6 w najnowszym rankingu World Sailing

W ostatnich dniach opublikowano najnowszy ranking World Sailing. Liderką w klasie ILCA 6 jest Agata Barwińska. To jedyny reprezentant Polski na podium rankingu w poszczególnych klasach. Na wysokich pozycjach plasują się również: Maja Dziarnowska, Julia Damasiewicz oraz duety męskie w klasie 49 er: Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki.

Agata Barwińska na czele rankingu 

Pierwsze miejsce Agaty Barwińskiej w najnowszym rankingu World Sailing w klasie ILCA 6 to wspaniała informacja. Polka awansowała o trzy miejsca i prowadzi w zestawieniu z przewagą 36. punktów nad Holenderką Maxime Jonker. Kolejne miejsce zajmuje Greczynka Vasileia Karachaliou. Awans o trzy lokaty zanotowała także Wiktoria Gołębiewska, która w tej klasie plasuje się na 24. miejscu. 

Trzy polskie osady w czołowej 10. klasy 49 er

Trzy polskie duety znajdują się w czołowej 10. klasy 49 er. Tuż za podium są Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. Do wyprzedzających ich Amerykanów tracą 77 punktów. Polacy utrzymali swoją pozycję. Spadek o dwie lokaty na siódme miejsce zanotowali  kolei Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Miejsce na końcu pierwszej dziesiątki zachowali Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. W tej kategorii prowadzą Holendrzy Bart Lambriex i Pim Van Vugt. Dalsze miejsca zajmują: Adam Głogowski i Maciej Krusiec (36) oraz Tytus Butowski i Łukasz Machowski (41). Wśród kobiet w klasie 49 erFX na 19. miejscu plasują się Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak. 

Maja Dziarnowska szósta w IQFoil 

W klasie IQFoil wśród kobiet na szóstym miejscu plasuje się Maja Dziarnowska. Tym samym zachowała swoją pozycję z poprzedniego zestawienia, a do podium traci 42 punkty. Maja Kuchta zajmuje aktualnie 19. miejsce, a doświadczona Zofia Klepacka jest na 49. pozycji. Nieco gorzej idzie mężczyznom w tej klasie. Tu najwyżej sklasyfikowany pozostaje Maciej Rutkowski na 27. miejscu. Kolejne pozycje Polaków to: 39. Radosław Furmański, 42. Kamil Manowiecki i 48. Michał Polak. 

Julia Damasiewicz zamyka czołową 10. w Formula Kite

W Formula Kite na 10. pozycji plasuje się Julia Damasiewicz. Oznacza to, że ona również utrzymała swoją pozycję. Pozostałe reprezentantki Polski sklasyfikowane są na miejscach: 17. Magdalena Woyciechowska, 22. Iza Satrjan, 23. Nina Arcisz, 32. Dominika Sawiska i 44. Julia Morkowska. Panowie plasują się na pozycjach: 19. Maks Żukowski, 25. Kuba Jurkowski, 37. Jan Marciniak i 43. Błażej Ożóg. 

Dalsze miejsca mikstów

Trzy polskie osady sklasyfikowane są również w klasie 470 mikstów. Wszystkie jednak zajmują dalsze lokaty w rankingu. Plasują się kolejno na miejscach: 35. Zofia Korsak i Franciszek Borys, 43. Oliwia Laskowska i Kacper Paszek oraz 47. Agnieszka Pawłowska i Bartłomiej Szlija. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...