STS KOD PROMOCYJNY

Dobry początek Agaty Barwińskiej w Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Jak idzie naszym żeglarzom?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoDobry początek Agaty Barwińskiej w Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Jak idzie naszym...

Trzy lata musieliśmy czekać na kolejną edycję prestiżowych regat żeglarskich Trofeo Princesa Sofía Mallorca. Tak długa przerwa była spowodowana pandemią koronawirusa, jednak na szczęście w tym roku żeglarze ponownie powrócili na Majorkę i walczą w 51. edycji tych prestiżowych zmagań. Pierwszy dzień był bardzo dobry w wykonaniu Agaty Barwińskiej, która startuje w klasie ILCA 6. Zajęła wysokie 6. miejsce w swojej grupie. Jak poszło pozostałym biało-czerwonym?

Solidny start Agaty Barwińskiej

Agata Barwińska to aktualna wicemistrzyni świata, a także mistrzyni Europy. Na co dzień trenuje w MOS Iława. Polka dobrze rozpoczęła zmagania o Puchar Księżniczki Zofii i zajęła 6. miejsce w swoim wyścigu w klasie ILCA 6. W tej samej klasie startuje jeszcze jej koleżanka z zespołu Wika Gołębiowska, która uplasowała się na 15. miejscu w grupie. Łącznie na starcie pojawiło się 89 zawodniczek. 

Polki ze zmiennym szczęściem w klasie iQFoil

Ze zmiennym szczęściem startowały reprezentantki Polski w klasie iQFoil. Najwyżej sklasyfikowana jest Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Zawodniczka zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu pływania, a jej najwyższe miejsce w pojedynczym wyścigu to 9. Dopiero na 27. miejscu znajduje się Zofia Klepacka z Sailing Legia. Oczko za nią jest Maja Kuchta z Sopockiego Klubu Żeglarskiego. 

Jak idzie pozostałym Polakom?

W klasie ILCA 7 startuje Piotr Malinowski z MOS Iława. Po pierwszym dniu zajmuje dalekie miejsce, a w swoich wyścigach zajmował dopiero 33. i 35. miejsce. To sprawia, że w klasyfikacji generalnej nie ma go nawet w pierwszej setce. Polacy startują także w klasie 470 mix. Tu najlepiej pierwszego dnia popłynęli Julia Oleksiuk i Rafał Pogorzelski z KU AZS UW Warszawa, którzy zajęli 19. miejsce w swojej grupie i znajdują się na 36. miejscu w generalce. Nieco niżej są: Zofia Korsak i Franciszek Borys (38. miejsce), Agnieszka Pawłowska i Bartek Szlija (40.), Weronika Jaroszek i Filip Zalewski (52.) oraz Oliwia Laskowska i Kacper Paszek (58.). 

Drugiego dnia zmagań 5 kwietnia do rywalizacji dołącza polscy żeglarze w klasach: 49erFX, 49er oraz w Formule Kite. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...