Balex Yacht Klub Polski Gdynia broni tytułu drużynowego mistrza Polski

Strona głównaŻeglarstwoBalex Yacht Klub Polski Gdynia broni tytułu drużynowego mistrza Polski

Żeglarze Balex Yacht Klub Polski Gdynia po raz kolejny obronili tytuł drużynowych mistrzów Polski w żeglarstwie. Zawodnicy najstarszego klubu żeglarskiego w Polsce dominowali w rozgrywkach Ekstraklasy od samego początku. Wygrali trzy pierwsze rundy. Czwarta miała zostać rozegrana w ostatni weekend września na Zalewie Zegrzyńskim, jednak słabe warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do odwołania regat. Tym samym Klubowym Mistrzem Polski został Balex Yacht Klub Polski Gdynia. Kolejne miejsca na podium zajęły ekipy Yacht Club Gdańsk i Legia Warszawa. 

Faworyci nie zawiedli. Popłynęli po tytuł mistrzów

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań faworytami do złota Ekstraklasy żeglarskiej byli zawodnicy z YKP Gdynia. Opinie ekspertów potwierdziły się już w pierwszej rundzie zmagań, gdy przed kilkoma tygodniami gdynianie wygrali. Zwyciężyli również w dwóch pozostałych rundach i przed ostatnim startem mieli bezpieczną przewagę siedmiu punktów nad drugimi w tabeli żeglarzami z Yacht Clubu Gdańsk. Ostatnie zmagania zaplanowano na Zalewie Zegrzyńskim. Niestety permanentny brak wiatru sprawił, że organizatorom nie udało się przeprowadzić rywalizacji. Tym samym zdecydowano o tym, aby ostatnia runda została oficjalnie odwołana. O kolejności w Klubowych Mistrzostwach Polski zadecydowały trzy wcześniejsze turnieje. W nich najlepsi okazali się zawodnicy z Balex YKP Gdynia. 

Yacht Club Gdańsk i Legia Warszawa na podium

Miejsca na podium uzupełnili wicemistrzowie Polski z Yacht Clubu Gdańsk oraz brązowi medaliści z Legii Warszawa. O sporym pechu może mówić ekipa Pogoni Yacht Racing Szczecin. Przed ostatnimi zawodami traciła tylko trzy oczka do Legii, jednak jej żeglarzom nie było dane powalczyć o medal na wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Kolejne miejsca zajęły ekipy: AZS WAT Warszawa, AZS AWFiS Gdańsk, Junga Gdynia Olsztyński Klub Żeglarski, Yacht Klub Polski Szczecin oraz UKS Żeglarz Wrocław. Najlepsze zespoły Ekstraklasy żeglarskiej będą miały okazję reprezentować Polskę w Europejskiej Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń...