STS KOD PROMOCYJNY

Balex Yacht Klub Polski Gdynia broni tytułu drużynowego mistrza Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoBalex Yacht Klub Polski Gdynia broni tytułu drużynowego mistrza Polski

Żeglarze Balex Yacht Klub Polski Gdynia po raz kolejny obronili tytuł drużynowych mistrzów Polski w żeglarstwie. Zawodnicy najstarszego klubu żeglarskiego w Polsce dominowali w rozgrywkach Ekstraklasy od samego początku. Wygrali trzy pierwsze rundy. Czwarta miała zostać rozegrana w ostatni weekend września na Zalewie Zegrzyńskim, jednak słabe warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do odwołania regat. Tym samym Klubowym Mistrzem Polski został Balex Yacht Klub Polski Gdynia. Kolejne miejsca na podium zajęły ekipy Yacht Club Gdańsk i Legia Warszawa. 

Faworyci nie zawiedli. Popłynęli po tytuł mistrzów

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań faworytami do złota Ekstraklasy żeglarskiej byli zawodnicy z YKP Gdynia. Opinie ekspertów potwierdziły się już w pierwszej rundzie zmagań, gdy przed kilkoma tygodniami gdynianie wygrali. Zwyciężyli również w dwóch pozostałych rundach i przed ostatnim startem mieli bezpieczną przewagę siedmiu punktów nad drugimi w tabeli żeglarzami z Yacht Clubu Gdańsk. Ostatnie zmagania zaplanowano na Zalewie Zegrzyńskim. Niestety permanentny brak wiatru sprawił, że organizatorom nie udało się przeprowadzić rywalizacji. Tym samym zdecydowano o tym, aby ostatnia runda została oficjalnie odwołana. O kolejności w Klubowych Mistrzostwach Polski zadecydowały trzy wcześniejsze turnieje. W nich najlepsi okazali się zawodnicy z Balex YKP Gdynia. 

Yacht Club Gdańsk i Legia Warszawa na podium

Miejsca na podium uzupełnili wicemistrzowie Polski z Yacht Clubu Gdańsk oraz brązowi medaliści z Legii Warszawa. O sporym pechu może mówić ekipa Pogoni Yacht Racing Szczecin. Przed ostatnimi zawodami traciła tylko trzy oczka do Legii, jednak jej żeglarzom nie było dane powalczyć o medal na wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Kolejne miejsca zajęły ekipy: AZS WAT Warszawa, AZS AWFiS Gdańsk, Junga Gdynia Olsztyński Klub Żeglarski, Yacht Klub Polski Szczecin oraz UKS Żeglarz Wrocław. Najlepsze zespoły Ekstraklasy żeglarskiej będą miały okazję reprezentować Polskę w Europejskiej Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...