Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch liderami regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca w klasie 49er

Strona głównaŻeglarstwoMikołaj Staniul i Jakub Sztorch liderami regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca w...

Kapitalnie u wybrzeży Majorki spisują się Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Po czwartym dniu 51. edycji regat Trofeo Princesa Sofía Mallorca awansowali na pozycję liderów w klasie 49er i będą bronić jej w piątek, a także w sobotnim wyścigu medalowym. Pojedyncze dobre starty zanotowali w tej samej klasie Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, którzy wciąż walczą o awans do wyścigu medalowego. Wysoko w klasyfikacji generalnej znajdują się także Agata Barwińska (klasa: ILCA 6), Julia Damasiewicz (Formula Kite) oraz Maja Dziarnowska (iQFoil). 

Duet Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch na prowadzeniu

W czwartek 7 kwietnia odbyły się cztery wyścigi w klasie 49er. Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch wygrali dwa z nich, a w pozostałych zajmowali kolejno 4. i 6. miejsce, co dało im awans na pozycję liderów tej klasy. Obecnie mają punkt przewagi nad trzema kolejnymi duetami i walka o zwycięstwo w prestiżowych regatach o Trofeum Księżniczki Zofii zapowiada się bardzo emocjonująco. W tej samej klasie drugie miejsce w jednym z wyścigów zajęli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, jednak wcześniejsze słabe starty sprawiły, że w generalce są na 12. miejscu. Pozostali biało-czerwoni zajmują dalsze miejsca: Łukasz Machowski i Tytus Butowski (28.), Szymon Wierzbicki i Dominik Buksak (30.) oraz Maciej Krusiec i Adam Głogowski (43.). 

Słabsze starty Agaty Barwińskiej i spadek na 7 miejsce w generalce

Po dobrym początku regat ostatnie starty Agaty Barwińskiej nie są już tak udane. Minionego dnia zajęła 25. i 10. miejsce w klasie ILCA 6, przez co spadła na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do podium traci już 37 punktów i będzie o nie bardzo trudno. Niższe miejsce zajmuje Wiktoria Gołębiewska (30.).

Julia Damasiewicz na 8 miejscu w Formule Kite

Solidne pływanie kontynuuje Julia Damasiewicz w Formule Kite, która zajmuje aktualnie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do podium traci 33 punkty i trudno będzie odrobić tę stratę w ostatnich startach. Pozostałe Polki zajmuję dalsze pozycje: 18. Izabela Satrjan, 24. Magdalena Woyciechowska, 26. Julia Morkowska, 27. Dominika Sawicka. W gronie mężczyzn najwyżej plasuje się Maksymilian Żakowski, który jest 13. Dalej sklasyfikowani są: Jakub Jurkowski (20.), Jan Marciniak (29.), Błażej Ożóg (36.) oraz Michał Wojciechowski (44.). 

Jak wygląda sytuacja innych polskich żeglarzy?

W klasie iQFoil startuje kilka Polek. Na 10. miejscu jest Maja Dziarnowska. Maja Kuchta zajmuje 22. miejsce, a doświadczona Zofia Noceti-Klepacka jest na 29. miejscu. Piotr Malinowski to jedyny nasz żeglarz w klasie ILCA 7. Obecnie plasuje się na 121. miejscu. W klasie FX na 10. miejscu znajdują się Sandra Jankowiak i Aleksandra Melzacka. Dalsze lokaty zajmują: Hanna Rajchert i Gabriela Czapska (23.) oraz Zuzanna Mróz i Marcelina Korszon (45.). Niestety jeszcze gorzej idzie Polakom w parach mieszanych klasy 470. Tam najlepsze miejsce zajmują Julia Oleksiuk i Rafał Pogorzelski (40.). Niżej są: Zofia Korsak i Franciszek Borys (46.), Agnieszka Pawłowska i Bartek Szlija (52.), Oliwia Laskowska i Kacper Paszek (53.) oraz Weronika Jaroszek i Filip Zalewski (59.). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...