STS KOD PROMOCYJNY

Osiem polskich załóg w TOP 10 najnowszego rankingu World Sailing. Julia Damasiewicz prowadzi w klasie Formula Kite

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoOsiem polskich załóg w TOP 10 najnowszego rankingu World Sailing. Julia Damasiewicz...

Aż osiem polskich załóg żeglarskich plasuje się w czołowych dziesiątkach swoich klas w najnowszym rankingu opublikowanym przez World Sailing. Światowa federacja żeglarska pod uwagę bierze sześć najlepszych startów w minionym roku, a także wyniki z dwóch ostatnich imprez rangi mistrzostw świata. W ten sposób klasyfikowane jest 25 najlepszych załóg dla każdej klasy. Liderką w Formule Kite jest Julia Damasiewicz, a w klasie ILCA 6 na drugim miejscu plasuje się nasza mistrzyni świata Agata Barwińska. 

Polacy zaznaczają swoją obecność w TOP 10

Najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingach World Sailing jest Julia Damasiewicz, która prowadzi w klasyfikacji klasy Formula Kite. W tej samej klasie na wysokim 6. miejscu znajduje się obecnie Magdalena Woyciechowska. Dalsze pozycje zajmują jeszcze Iza Satrjan (14. miejsce), Nina Arcisz (15.) oraz Dominika Sawicka (23.). Wśród mężczyzn w klasie Formula Kite najwyżej na 10. miejscu plasuje się obecnie Jakub Jurkowski. Dwa miejsca za nim znajduje się Maksymilian Żakowski. 

Bardzo dobrą pozycję zajmuje także Agata Barwińska, która jest aktualnie wiceliderką w klasie ILCA 6. Nasza mistrzyni świata wciąż jest w czołówce, mimo że ostatni start w Pucharze Księżniczki Zofii na Majorce nie poszedł po jej myśli. Tuż za podium w klasie IQFoil znalazła się Maja Dziarnowska, co jest efektem jej dobrego startu na Majorce i zdobycia brązowego medalu w regatach. 

Polacy posiadają także mocną reprezentację w klasie 49er. Na 5. miejscu plasują się w niej Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, którzy na Majorce popłynęli po brąz. Tuż za nimi w rankingu sklasyfikowani zostali Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, którzy w Pucharze Księżniczki Zofii też płynęli w finale. Czołową dziesiątkę tej klasy zamykają Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Wśród kobiet w klasie 49er FX sklasyfikowane zostały Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak, które zajmują 23. miejsce. To wszyscy nasi reprezentanci w ostatnim rankingu przedstawionym przez World Sailing. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...