Osiem polskich załóg w TOP 10 najnowszego rankingu World Sailing. Julia Damasiewicz prowadzi w klasie Formula Kite

Strona głównaŻeglarstwoOsiem polskich załóg w TOP 10 najnowszego rankingu World Sailing. Julia Damasiewicz...

Aż osiem polskich załóg żeglarskich plasuje się w czołowych dziesiątkach swoich klas w najnowszym rankingu opublikowanym przez World Sailing. Światowa federacja żeglarska pod uwagę bierze sześć najlepszych startów w minionym roku, a także wyniki z dwóch ostatnich imprez rangi mistrzostw świata. W ten sposób klasyfikowane jest 25 najlepszych załóg dla każdej klasy. Liderką w Formule Kite jest Julia Damasiewicz, a w klasie ILCA 6 na drugim miejscu plasuje się nasza mistrzyni świata Agata Barwińska. 

Polacy zaznaczają swoją obecność w TOP 10

Najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingach World Sailing jest Julia Damasiewicz, która prowadzi w klasyfikacji klasy Formula Kite. W tej samej klasie na wysokim 6. miejscu znajduje się obecnie Magdalena Woyciechowska. Dalsze pozycje zajmują jeszcze Iza Satrjan (14. miejsce), Nina Arcisz (15.) oraz Dominika Sawicka (23.). Wśród mężczyzn w klasie Formula Kite najwyżej na 10. miejscu plasuje się obecnie Jakub Jurkowski. Dwa miejsca za nim znajduje się Maksymilian Żakowski. 

Bardzo dobrą pozycję zajmuje także Agata Barwińska, która jest aktualnie wiceliderką w klasie ILCA 6. Nasza mistrzyni świata wciąż jest w czołówce, mimo że ostatni start w Pucharze Księżniczki Zofii na Majorce nie poszedł po jej myśli. Tuż za podium w klasie IQFoil znalazła się Maja Dziarnowska, co jest efektem jej dobrego startu na Majorce i zdobycia brązowego medalu w regatach. 

Polacy posiadają także mocną reprezentację w klasie 49er. Na 5. miejscu plasują się w niej Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, którzy na Majorce popłynęli po brąz. Tuż za nimi w rankingu sklasyfikowani zostali Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, którzy w Pucharze Księżniczki Zofii też płynęli w finale. Czołową dziesiątkę tej klasy zamykają Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Wśród kobiet w klasie 49er FX sklasyfikowane zostały Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak, które zajmują 23. miejsce. To wszyscy nasi reprezentanci w ostatnim rankingu przedstawionym przez World Sailing. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...