STS KOD PROMOCYJNY

Świetne występy polskich osad w regatach Test Event Hague w Holandii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoŚwietne występy polskich osad w regatach Test Event Hague w Holandii

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki wygrali holenderskie regaty Test Event Hague klasy 49er, a Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak zajęły drugie miejsce w klasie 49erFX. To kolejny dobry występ polskich żeglarzy w międzynarodowych zawodach i dobry prognostyk przed mistrzostwami świata, które na tym samym akwenie odbędą się już za rok. Łącznie w rywalizacji mężczyzn i kobiet oglądaliśmy pięć polskich par. Jak im poszło?

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki najlepsi

Wśród mężczyzn triumfowali Dominik Buksak z KS AZS AWFiS Gdańsk oraz Szymon Wierzbicki z AZS Sailing Team Poznań. Wspólnie sięgnęli po zwycięstwo w jednym wyścigu, a także w pozostałych sześciu plasowali się na czołowych pozycjach. Dzięki temu zwyciężyli w Hadze w klasie olimpijskiej 49er i sprawili miłą niespodziankę. W pokonanym polu pozostawili między innymi dwukrotnych mistrzów świata Florisa van de Werkena i Barta Lambriexa z Holandii, a także utytułowanych Brytyjczyków Jamesa Peteresa i Fynna Sterritta. Na starcie nie zabrakło także innych osad z medalami mistrzostw świata, czy też wysokimi pozycjami olimpijskimi na koncie. Najlepsi okazali się jednak Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy drugich w klasyfikacji Jamesa Peteresa i Fynna Sterritta wyprzedzili o osiem punktów. 

Na szóstym miejscu rywalizację ukończyli Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki, a dziewiąte miejsce zajęli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch. Łącznie w rywalizacji mężczyzn udział wzięło 26 osad. 

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak drugie w klasie 49erFX

Znakomicie w rywalizacji kobiet spisały się Aleksandra Melzacka z Yacht Klub Polski Gdynia oraz Sandra Jankowiak z AZS Sailing Team Poznań. Zajęły drugie miejsce w mocno obsadzonej klasie 49erFX. Ostatecznie przegrały o zaledwie jeden punkt z Isaurą Meanhaut i Anouką Geurts z Belgii. Na akwenie w Hadze oglądaliśmy jeszcze Hannę Rajchert i Gabrielę Czapską, które skończyły zmagania na 11. miejscu. Łącznie wśród kobiet wystartowały 22 osady. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...