STS KOD PROMOCYJNY

Złote medale polskich osad w regatach French Olympic Week w Hyeres. Agata Barwińska oraz duet Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki nie mieli sobie równych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻeglarstwoZłote medale polskich osad w regatach French Olympic Week w Hyeres. Agata...

Polscy żeglarze znakomicie zaprezentowali się podczas prestiżowych regat French Olympic Week w Hyeres we Francji. To ważny start, ponieważ na tym samym akwenie w listopadzie odbędą się Mistrzostwa Europy. We wszystkich klasach żeglarskich oglądaliśmy ponad 800 uczestników. W klasie ILCA 6 po złoty medal sięgnęła Agata Barwińska, która zwycięstwo zapewniła sobie jeszcze przed startem metalowym. Równych sobie w klasie 49er nie mieli także Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Na podium regat znalazła się także Maja Dziarnowska, która zajęła drugie miejsce w klasie windsurfingowej iQFoil. 

Agata Barwińska prowadziła od początku do końca

Od pierwszego dnia zmagań świetnie na wodzie prezentowała się Agata Barwińska w klasie ILCA 6. Już pierwszego dnia ubrała żółty plastron liderki i nie oddała go już do końca. Żeglarka reprezentująca na co dzień MOS Iława oraz PGE Sailing Team Poland już po raz kolejny w ostatnich miesiącach potwierdziła swoją wysoką formę. Warto przypomnieć, że to aktualna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata. W regatach French Olympic Week w Hyeres pływała bardzo skutecznie, dzięki czemu jeszcze przed startem wyścigu medalowego zapewniła sobie złoty medal. Dzięki temu ostatni start potraktowała bardzo luźno i dopłynęła na 6. miejscu. 

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki najlepsi w 49er

Zwycięstwo we Francji wywalczyli również Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy startowali w klasie 49er. Reprezentujący kolejno AZS AWFiS Gdańsk i AZS Poznań żeglarze prowadzili w klasyfikacji klasy już od pierwszego dnia pływania i utrzymali pierwszą pozycję również w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym. W tej samej klasie na 8. miejscu skończyli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, a na 9. miejscu Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. 

Maja Dziarnowska również na podium 

Kolejny dobry start w ostatnich tygodniach odnotowała także Maja Dziarnowska z SKŻ Sopot i PGE Sailing Team Poland w klasie windsurfingowej iQFoil. Przed startem finałów Polka zajmowała 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i miała nadzieje na atak złotej pozycji w wyścigach medalowych. Niestety z powodu trudnych warunków atmosferycznych do nich nie doszło. Ostatecznie Maja Dziarnowska zajęła drugie miejsce we French Olympic Week. Rywalizacje w klasie iQFoil na 9. miejscu zakończyła Maja Kuchta. 

Wśród mężczyzn wysokie miejsca w iQFoil zajęli: Maciej Rutkowski (4.), Kamil Manowiecki (5.) i Michał Polak (10.). Ponadto w Formule Kite dobrze spisała się Julia Damasiewicz, która została sklasyfikowana na 8. miejscu. W czołowej 10. klasyfikacji oglądaliśmy jeszcze duet Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasie 49erFX. Pozostali biało-czerwoni zajęli dalsze pozycje. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...