Złote medale polskich osad w regatach French Olympic Week w Hyeres. Agata Barwińska oraz duet Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki nie mieli sobie równych

Strona głównaŻeglarstwoZłote medale polskich osad w regatach French Olympic Week w Hyeres. Agata...

Polscy żeglarze znakomicie zaprezentowali się podczas prestiżowych regat French Olympic Week w Hyeres we Francji. To ważny start, ponieważ na tym samym akwenie w listopadzie odbędą się Mistrzostwa Europy. We wszystkich klasach żeglarskich oglądaliśmy ponad 800 uczestników. W klasie ILCA 6 po złoty medal sięgnęła Agata Barwińska, która zwycięstwo zapewniła sobie jeszcze przed startem metalowym. Równych sobie w klasie 49er nie mieli także Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Na podium regat znalazła się także Maja Dziarnowska, która zajęła drugie miejsce w klasie windsurfingowej iQFoil. 

Agata Barwińska prowadziła od początku do końca

Od pierwszego dnia zmagań świetnie na wodzie prezentowała się Agata Barwińska w klasie ILCA 6. Już pierwszego dnia ubrała żółty plastron liderki i nie oddała go już do końca. Żeglarka reprezentująca na co dzień MOS Iława oraz PGE Sailing Team Poland już po raz kolejny w ostatnich miesiącach potwierdziła swoją wysoką formę. Warto przypomnieć, że to aktualna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata. W regatach French Olympic Week w Hyeres pływała bardzo skutecznie, dzięki czemu jeszcze przed startem wyścigu medalowego zapewniła sobie złoty medal. Dzięki temu ostatni start potraktowała bardzo luźno i dopłynęła na 6. miejscu. 

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki najlepsi w 49er

Zwycięstwo we Francji wywalczyli również Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy startowali w klasie 49er. Reprezentujący kolejno AZS AWFiS Gdańsk i AZS Poznań żeglarze prowadzili w klasyfikacji klasy już od pierwszego dnia pływania i utrzymali pierwszą pozycję również w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym. W tej samej klasie na 8. miejscu skończyli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, a na 9. miejscu Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki. 

Maja Dziarnowska również na podium 

Kolejny dobry start w ostatnich tygodniach odnotowała także Maja Dziarnowska z SKŻ Sopot i PGE Sailing Team Poland w klasie windsurfingowej iQFoil. Przed startem finałów Polka zajmowała 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i miała nadzieje na atak złotej pozycji w wyścigach medalowych. Niestety z powodu trudnych warunków atmosferycznych do nich nie doszło. Ostatecznie Maja Dziarnowska zajęła drugie miejsce we French Olympic Week. Rywalizacje w klasie iQFoil na 9. miejscu zakończyła Maja Kuchta. 

Wśród mężczyzn wysokie miejsca w iQFoil zajęli: Maciej Rutkowski (4.), Kamil Manowiecki (5.) i Michał Polak (10.). Ponadto w Formule Kite dobrze spisała się Julia Damasiewicz, która została sklasyfikowana na 8. miejscu. W czołowej 10. klasyfikacji oglądaliśmy jeszcze duet Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasie 49erFX. Pozostali biało-czerwoni zajęli dalsze pozycje. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Znane są już data i miejsce gali KSW 77. Walka wieczoru o pas kategorii koguciej?

Wiemy kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się KSW 77. Ostatnia tegoroczna gala największej federacji MMA w Europie będzie mieć miejsce 17 grudnia w Gliwicach. Przybysz...

Mateusz Gamrot w grze UFC 4. Polak wyróżniony

Mateusz Gamrot został wraz z ostatnią aktualizacją dodany do bazy zawodników gry UFC 4. Polak został dodany wraz z zdwoma innymi zawodnikami występującymi na...