Polska wygrała z Brazylią w United Cup

Strona głównaTenisPolska wygrała z Brazylią w United Cup

Hubert Hurkacz, mimo kłopotów, w trzech setach pokonał Thiago Seybotha Wilda i zapewnił Polsce wygraną z Brazylią w ramach United Cup. Biało-czerwoni po dwóch meczach singlowych prowadzą 2:0. Pierwszy punkt wywalczyła Iga Świątek. Teraz Hubert Hurkacz pomimo problemów i porażki w pierwszym secie odwrócił losy meczu i wygrał z niżej notowanym Brazylijczykiem. Dzięki temu Polacy zagrają z Hiszpanią o awans do ćwierćfinału.

Wyrównany bój Hurkacza. Polska wygrała z Brazylią

Jako drugi z reprezentantów Thiago Seybotha Wilda Polski w United Cup wystąpił Hubert Hurkacz (9. ATP). Wcześniej premierowy punkt dla biało-czerwonych zdobyła Iga Świątek (1. WTA), która w dwóch setach pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (11. WTA). Hubert Hurkacz był zdecydowanym faworytem meczu z Thiago Seybothem Wildem (79. ATP). Polak szybko przełamał i wyszedł na prowadzenie 2:0. Później rywal odrobił straty i oglądaliśmy bardzo zacięty bój. Doszło w nim do tie-breaka. Brazylijczyk szybko wyszedł na 5:1. Później kontrolował przebieg tie-breaka i wygrał 7:4.

Hubert Hurkacz znalazł się w trudnej sytuacji. Nie mógł pozwolić sobie już na żaden błąd. Na szczęście od drugiego seta przejął inicjatywę. W drugiej partii od razu przełamał. Później dołożył jeszcze jedno przełamanie i partię wygrał 6:2. Trzeci set miał bardzo podobny przebieg. Znów górą był Hubert Hurkacz, który wyglądał zdecydowanie lepiej. Polak dobrze zareagował na porażkę w pierwszej partii i trzeciego seta wygrał 6:3. Dzięki temu wygrał mecz 2:1 i zapewnił biało-czerwonym zwycięstwo nad Brazylią. Po dwóch meczach singlowych było 2:0.

Hubert Hurkacz – Thiago Seyboth Wild 6:7(4), 6:2, 6:3

Polacy powalczą o awans do ćwierćfinału

Do końca meczu z Brazylią pozostało już tylko starcie mikstów. Polacy są już pewni zwycięstwa. Oznacza to, że powalczą z Hiszpanami o awans do ćwierćfinału. Pojedynek odbędzie się 1 stycznia. Iga Świątek i Hubert Hurkacz będą walczyli z Alejandro Davidovichem Fokiną oraz Sarą Sorribes Tornmo. Hiszpanie w pierwszym meczu wygrali 2:1 z Brazylijczykami.