Magda Linette z awansem w deblu w turnieju Brisbane International

Strona głównaTenisMagda Linette z awansem w deblu w turnieju Brisbane International

Magda Linette udanie weszła w nowy sezon. W swoim pierwszym meczu wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą wygrały i awansowały do II rundy debla turnieju Brisbane International rangi WTA 500. Po trzysetowym starciu pokonały Fang-Hsien Wu z Tajwanu i Lin Zhu z Chin. W kolejnym meczu zmierzą się z rozstawionymi z czwórką Brazylijkami Ingrid Gamarra Martins i Luisą Stefani. Polka gra również w turnieju singlowym.

Linette i Pera wygrały po ciężkim boju

Ostatni sezon był najlepszym w karierze Magdy Linette. Osiągnęła w nim wiele cennych zwycięstw. Liczymy na to, że w sezonie 2024 będzie podobnie. Swoje pierwsze spotkanie w tym roku rozegrała w deblu w turnieju Brisbane International rangi WTA 500. Tworzy tam duet z Amerykanką Bernardą Perą. Rozpoczęły od starcia z tajwańsko-chińską parą Fang-Hsien Wu i Lin Zhu.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Jako pierwsze przełamały rywalki i wyszły na 2:0. Później do głosu doszły Magda Linette i Bernarda Pera. Dzięki temu wygrały seta 6:3. Drugi set od początku toczył się pod dyktando Azjatek. Tym razem to one grały skuteczniej, a polsko-amerykański duet popełniał niepotrzebne błędy. Szybko zrobiło się 1:5. Azjatki nie przegapiły swojej szansy i wygrały 6:3. O awansie do II rundy debla decydował super tie-break. Na szczęście w nim od początku dominowały Magda Linette i Bernarda Pera. Szybko wyszły na 5:1. Później kontrolowały przebieg gry i wygrały 10:8. Dzięki temu zameldowały się w kolejnej rundzie, gdzie zagrają z Brazylijkami Ingrid Gamarra Martins i Luisą Stefani. To para numer cztery w turnieju w Brisbane.

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Fang-Hsien Wu (Tajwan) / Lin Zhu (Chiny) 6:4, 3:6, 10-8

Polka gra jeszcze w singlu

Magda Linette (22. WTA) w Brisbane gra nie tylko w deblu. Przed nią również rywalizacja singlowa. W I rundzie singla zmierzy się z Hiszpanką Cristiną Bucsą (61. WTA). Do tej pory rywalizowały ze sobą w cyklu WTA tylko raz. Mecz odbył się w maju 2023 roku w Strasbourgu. Wówczas w trzech setach wygrała Polka i liczymy na to, że w I rundzie Brisbane International będzie podobnie.